دروس نظری در نیمسال اول سال تحصیلی دانشگاه شیراز به صورت الکترونیکی ارائه می گردد

به گزارش کوه سفید، معاون آموزشی دانشگاه شیراز گفت: ارائه تمامی دروس نظری در نیمسال اول سال تحصیلی براساس آموزش الکترونیکی برنامه ریزی شده است.

دروس نظری در نیمسال اول سال تحصیلی دانشگاه شیراز به صورت الکترونیکی ارائه می گردد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

علیرضا افشاری فر، قائم مقام و معاون آموزشی در مصاحبه با خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، از برگزاری کارگاه های مختلف برای آزمون های الکترونیکی اطلاع داد گفت: درخصوص موضوع ارزشیابی دروس و برگزاری آزمون ها کارگروه های مختلفی برگزار گردید. در نخستین کارگاه، علاوه بر ارائه روش های آموزش الکترونیکی، سامانه های معروف جهان در زمینه آموزش الکترونیکی معرفی گردید. همچنین موضوع سلامت آزمون ها در این جلسات واکاوی شد که در نهایت منجر به تصمیم گیری درباره راه اندازی یک سامانه آزمون برای کل دانشگاه شیراز شد.

فشاری فر مطرح نمود: در دومین کارگاه باعنوان نگاهی به طراحی آزمون های الکترونیکی و حفظ سلامت آن، ضمن ارائه نتایج مطالعات تحقیقات کارگروه ر این زمینه با استادان، فرایند آموزش استفاده از سامانه آزمون دانشگاه شیراز شروع شد.

معاون آموزشی دانشگاه، به ویژگی های مهم این سامانه که برای نخستین بار و توسط دانشگاه شیراز طراحی شده است، پرداخت اضافه نمود: این سامانه قبلا در ابعاد کوچک مورد استفاده قرار می گرفت، لیکن باتوجه به تجربیات به دست آمده و با پشتیبانی مرکز فن آوری اطلاعات و ارتباطات، فرایند این تصمیم عظیم به مرحله اجرا درآمد.

وی ادامه مطرح نمود: سومین کارگاه باعنوان نحوه استفاده از نرم افزار آزمون دانشگاه برای برگزاری امتحانات سرانجام ترم، نیز تشکیل شد که در این کارگاه، علاوه بر اساتید، کارشناسان آموزشی هر دانشکده نیز آموزش داده شدند و در نهایت در چهارمین کارگاهی که با حضور اعضای هیات علمی برگزار گردید، سیاست دانشگاه در بحث آزمون های الکترونیکی که حاصل همفکری های گسترده بود، ارائه شد.

افشاری فر بیان نمود: در ابتدای هر کارگاه، بخشی از زمان جلسه به پرسش و پاسخ همکاران اختصاص می یافت و درنهایت از پرسش و پاسخ های مختلف شرکت گنندگان، برای بهبود امکانات و تصمصم گیری ها استفاده می شد، به علاوه در قالب پرسش های متداول، دسته بندی و در سایت دانشگاه نیز بارگذاری شد.

قائم مقام دانشگاه شیراز با اشاره به انتقال تجربیات دانشگاه شیراز به دیگر دانشگاه های کشور خبر اظهار کرد: نتایج هم اندیشی های کارگروه آزمون های الکترونیکی دانشگاه شیراز در اختیار دیگر دانشگاه های کشور و دانشگاه های منطقه 7 کشور نیز قرار داده شده است.

افشاری فر مهم ترین رکن این تصمیمات را کوشش برای حفظ آرامش دانشجویان خواند و توضیح داد: در تمام کارگاه های برگزارشده و تصمیم گیری ها، از اصول مهمی که به آن توجه داشتیم، حفظ آرامش دانشجویان در طول آزمون بود. در همین رابطه از اساتید محترم خواستیم که با برگزاری آزمون در طول ترم و تقسیم نمرات، اضطراب دانشجویان را تا حد زیادی کاهش دهند.

وی با اشاره به طرح همیار دانشجو در دانشگاه شیراز تاکید نمود: از ابتدای برنامه های الکترونیکی دانشگاه، برنامه ریزی شده تا شرایط دسترسی دانشجویان به ابزار های مورد احتیاج آزمون الکترونیکی و... رصد گردد و دانشجو را در برطرف مسائل احتمالی، تا جایی که امکان دارد حمایت کنیم.

معاون آموزشی دانشگاه شیراز، به برنامه های آموزشی ترم آینده دانشگاه نیز اشاره نمود و گفت: ارائه کلیه دروس نظری در نیمسال اول سال تحصیلی براساس آموزش الکترونیکی برنامه ریزی شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 781

به "دروس نظری در نیمسال اول سال تحصیلی دانشگاه شیراز به صورت الکترونیکی ارائه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دروس نظری در نیمسال اول سال تحصیلی دانشگاه شیراز به صورت الکترونیکی ارائه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید