دلالان عامل گرانی گوشت هستند نه دامداران

به گزارش کوه سفید، رییس اتحادیه دامداران با بیان اینکه دام سوا شده وجود ندارد و هر نوع دام پروار شده ای به بازار عرضه می گردد، گفت: اگر همین گوشتی که از دامدار ارزان خریداری می گردد، ارزان به دست مردم برسد، توان خرید مردم بیشتر خواهد شد.

دلالان عامل گرانی گوشت هستند نه دامداران

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، سعید سلطانی در گفت وگو با ایسنا، در واکنش به اظهارات علی اصغر ملکی - رییس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندی - که گفته بود دام سبکی که 28 درصد ارزانتر از دست دامدار خریداری می گردد مربوط به قیمت دام گله است، اما دامی که قصاب خریداری می نماید، دام سوا شده بوده و قیمت آن ارزان نشده است، اظهار کرد: دام سوا شده ای وجود ندارد و هر نوع دام پروار شده ای به بازار عرضه می گردد.

وی ادامه داد: دامداران برای عرضه و فروش دام، آنها را پروار می نمایند؛ زیرا به طور کل دامی که پروار نشده یا بیش از حد نگهداری شده باشد، برای ارائه به بازار صرفه مالی ندارد.

سلطانی ادامه داد: دام سبک پروار شده همچنان 28 درصد و دام سنگین پروار شده همچنان 40 درصد نسبت به ابتدای سال 1398 ارزان تر از دست دامدار خریداری می گردد و این در حالی است که قیمت گوشت به این نسبت، کاهش نداشته است.

رییس اتحادیه دامداران اضافه نمود: دام در گله به دو دسته داشتی (فراوری بره) و پرواری (افزایش وزن دام) تقسیم می گردد. دام داشتی دام های مولد و شیرده هستند، اما دام پرواری برای کشتارگاه فرستاده می شوند.

سلطانی در پاسخ به این سوال که گفته شده کاهش کشتار دام و کاهش توان خرید مردم باعث شده دام بر روی دست دامدار بماند و آیا این موضوع علت ضرردهی دامداران است؟ گفت: این هم یکی از موضوعات ضرردهی صنف دامداران است، اما اگر همین گوشتی که از دامدار ارزان خریداری می گردد به دست مردم ارزان برسد، طبیعتا مردم توان خریدشان بیشتر خواهد شد، اما معمولا از این فرصت استفاده می گردد و دلالان بازار را مشخص می نمایند. در حقیقت اگر واسطه ها به سود کم قانع باشند و با همان قیمت اولیه دام را به فروش برسانند، مردم هم می توانند گوشت مورد نیازشان را خریداری نمایند.

وی در سرانجام اعلام نمود: تا چهارشنبه 11 دی، دام سنگین پروار شده کیلویی 25 هزار تومان و دام سبک پروار شده کیلویی 36 هزارتومان از دامدار خریداری می گردد.

بازگشت به صفحه رسانهها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 343

به "دلالان عامل گرانی گوشت هستند نه دامداران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلالان عامل گرانی گوشت هستند نه دامداران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید