رونمایی از نفت و خون در نخلستان اوج

به گزارش کوه سفید، خبرگزاری خبرنگاران-مستند سینمای نفت و خون به کارگردانی مصطفی شوقی و تهیه کنندگی مهدی مطهر با موضوع اتفاق تاریخی عظیم ایران که کمتر در رسانه ها مورد توجه نهاده شد؛ عصر امروز رونمایی شد.

رونمایی از نفت و خون در نخلستان اوج

به گزارش خبرنگاران، مراسم رونمایی مستند سینمای نفت و خون عصر روز چهارشنبه 14آبان با حضور رستم قاسمی وزیر اسبق نفت و احمد سبحانی سفیر اسبق جمهوری اسلامی ایران در ونزوئلا، در کافه نخلستان سازمان اوج برگزار گشت.

در ابتدای این مراسم مصطفی شوقی کارگردان نفت و خون در سخنانی گفت: به دلیل ضرورت احتیاج بود تا مراسم رونمایی این مستند در چنین شرایطی برگزار گردد چرا که نفت و خون درباره ماجرایی است که حداقل برای ما ایرانی ها در میان انبوه اخبار بد و ناگوار 8-9 ماه اخیر خیلی مورد توجه قرار نگرفته و این خبر خیلی خوب در میان حجم عظیمی از اخبار بد و ناگوار گم شد.

وی اضافه کرد: مستند نفت و خون درباره یک افتخار عظیم برای ایران داست و آن هم به مقصد رسیدن نفتکش های ایرانی به ونزوئلا بدون کوچکترین آسیبی است. در ساخته شدن این مستند دو نفر نقش مشخص کننده داشتند، اول آقای رستم قاسمی که عملا قهرمان این قصه و ماجرا است و نفر دوم احسان محمد حسنی که ایده ساخته شدن این مستند متعلق به او بود و در کنار این دو نفر باید از مهدی مطهر به عنوان تهیه کننده کار تشکر کنم که نفت و خون هفتمین تجربه مشترک ما محسوب می گردد.

در ادامه این مراسم، احمد سبحانی سفیر اسبق ایران در ونزوئلا در تحلیل اهمیت ساخت این مستند گفت: اتفاق موفقیت نفتکش های ایرانی در رساندن محموله خود و پس از آن توقیف نفتکش هایی که پرچم ایران را نداشتند ثابت کرد که باید قدرتمند باشید و همین اقتدار باعث شد تا نفتکش های ما ماموریت خود را به سلامت انجام دهند.

وی اضافه کرد: زمانی رهبر انقلاب در ملاقات با هوگو چاوز فرمودند که ما هیچ چاره ای نداریم جز اینکه قوی شویم و در این موضوع به عینه تمام دنیا قدرت ایران را دیدند چرا که آمریکائیها با وجود هم تهدیدات قدرت اینکه جلوی نفتکش های ایرانی را بگیرند نداشتند و ما برای اولین با در تاریخ حتی از زمان کورش توانستیم به دورترین مناطق دنیا دسترسی پیدا کنیم و اگر تا دیروز آمریکائیها در خلیج فارس و در نزدیکی قلمرو خودمان ما را تهدید می کردند ما امروز به نزدیکی خاک آمریکا رسیده ایم و از این منظر مستند نفت و خون می تواند اثری مهم در به تصویر کشیدن این اقتدار قلمداد گردد.

در بخش بعدی این مراسم رستم قاسمی وزیر اسبق نفت در سخنانی ضمن تقدیر بابت ساخته شدن چنین مستندی گفت: اواخر جنگ تحمیلی دشمن نفتکش های ایرانی را مور هدف قرار میداد و به همین دلیل طرحی با عنوان مقابله به مثل طراحی شد که هر نفتکشی غیر ایرانی وارد خلیج فارس گردد مورد هدف قرار گیرد. بعد از اعلام موضع ایران، به عنوان اولین نفتکش ، نفتکش آمریکایی بریشتون با تبلیغات فراوان و اسکورت کامل نیروی دریایی آمریکا و حضور ده ها خبرنگار وارد خلیج فارس شد. آن روز یک روز تاریخی بود و همه دنیا منتظر ایران بودند که چه عکس العملی نشان میدهد.

قاسمی ادامه داد: برخلاف تصور آمریکایی ها که ایران اقدامی انجام نمی دهد این کشتی با آن همه تبلیغ در مقابل دوربین ها هدف نهاده شد و منفجر شد و برای آمریکائیها باورکردنی نبود که با آن همه تکنولوژی و هیبت وارد خلیج فارس شوند و ما جرات کنیم و کشتی بریشتون را منفجر کنیم اما آن رخ داد و شما سرنوشت بریشتون در خلیج فارس را با سرنوشت نفتکش های ایرانی در دریای کارائیب مقایسه کنید. ما امروز فرسنگ ها دورتر از خلیج فارس و در دریای کارائیب حضور پیدا کردیم و با وجود آنکه رئیس جمهور آمریکا شخصا ما را تهدید کرد که نمی گذاریم کشتی های ایرانی وارد ونزوئلا شوند و حتی ناو آمریکایی هم به سمت کشتی های حرکت کرد اما با وجود همه تهدیدها هرگز جرات هیچ عکس العملی را نداشتند و محموله ما با اقتدار کامل وارد ونزوئلا شد که در نفت و خون هم این اقتدار به تصویر کشیده است.

وزیر اسبق نفت گفت: از مولفه های عظیم حکمرانی قدرت و اقتدار است و اگر قرار است با کسی صحبت کنید لازمه اش اقتدار است اما اگر از موضع ضعف صحبت کنید یعنی تسلیم شده اید در حالیکه ایرانی ها هیچوقت موضع ذلت و ضعف را نپذیرفته و نخواهند پذیرفت. بنابراین ارسال بنزین از سوی ایران به ونزوئلا یک حادثه معمولی نبود بلکه نشان از اقتدار ایران در دورترین نقطه جفرافیایی نسبت به مرزهای خودمان را دارد.

براساس این خبر؛ در خاتمه این بخش از پوستر مستند نفت و خون با حضور رستم قاسمی و احمد سبحانی رونمایی شد و از عوامل سازنمده مستند شامل مصطفی شوقی کارگردان، مسعود ساکی تدیونگر،محمد امین عاشوری آهنگساز و مهدی مطهر تهیه کننده تقدیر شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 14 آذر 1399 بروزرسانی: 14 آذر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 977

به "رونمایی از نفت و خون در نخلستان اوج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از نفت و خون در نخلستان اوج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید