زدودن مرجعیت فرهنگی؛ چالش مهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

به گزارش کوه سفید، تهران (پانا) - یاسر احمدوند می گوید دولت در تلاش است مرجعیت فرهنگی را در بخش ها و حوزه های مختلف هنری نظیر سینما، کتاب و نشر، آثار نمایشی به وزارت فرهنگ و ارشاد بازگرداند.

زدودن مرجعیت فرهنگی؛ چالش مهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

یاسر احمدوند معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برنامه دولت و مردم به فعالیت های دولت در یکسال اخیر پرداخت و گفت: زمانی که دولت سیزدهم سکان و هدایت بخش اجرایی کشور را بر عهده گرفت، بخش های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی دارای ثبات مشخصی نبود.

وی در ادامه با بیان اینکه دولت در طول یکسال گذشته تلاش کرده در تمامی بخش های کشور ثبات به وجود آورد، گفت:هر چند غلبه بر مسائل زمان طولانی می خواهد اما مسیری که دولت در پیش گرفته، امیدواری ها را برای رفع این مسائل بیشتر شده است

معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مهم ترین چالش دولت در حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی را زدودن مرجعیت فرهنگی از وزارتخانه دانست و گفت: در سال های گذشته وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مرجعیت کامل را در حوزه های فرهنگی از دست داده بود و صرفا ارائه کننده خدمات و مجوزهای فعالیت های فرهنگی بود.

معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: دولت در تلاش است این مرجعیت فرهنگی را در بخش ها و حوزه های مختلف هنری نظیر سینما، کتاب و نشر، آثار نمایشی به وزارت فرهنگ و ارشاد بازگرداند.

ویژه برنامه دولت و مردم 2 تا 8 شهریور ساعت 11:15 به تهیه کنندگی حسین معصومی و اجرای آرش احمدی از رادیو ایران پخش می شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 شهریور 1401 بروزرسانی: 9 شهریور 1401 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1808

به "زدودن مرجعیت فرهنگی؛ چالش مهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زدودن مرجعیت فرهنگی؛ چالش مهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید