ساداتی نژاد: کشاورزی قراردادی جایگزین خرید تضمینی می گردد

به گزارش کوه سفید، وزیر جهاد کشاورزی گفت: جایگزینی کشاورزی قراردادی به جای خرید تضمینی از محوری ترین برنامه های وزارت جهاد کشاورزی است.

ساداتی نژاد: کشاورزی قراردادی جایگزین خرید تضمینی می گردد

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، سید جواد ساداتی نژاد امروز در نشست صبحانه کاری با نمایندگان تشکل های صنایع غذایی و کشاورزی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: ایران با برخورداری از ظرفیت های کم نظیر منابع طبیعی و انسانی در حوزه کشاورزی باید در منطقه جنوب غرب آسیا دارای اقتدار غذایی باشد.

وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: تشکل های بخش کشاورزی باید قدرتمند، یکپارچه و سراسری باشند و در سیاستگذاری و اجرای تصمیم گیری های بخش، مشارکت نمایند.

وی با بیان اینکه حمایت از فراورینماینده، حمایت از مصرف نماینده است، گفت: جایگزینی کشاورزی قراردادی به جای خرید تضمینی از محوری ترین برنامه های وزارت جهاد کشاورزی در دولت سیزدهم است.

وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: واگذاری اختیارات به استان ها به منظور کاهش بروکراسی و برطرف مسائل بخش کشاورزی در دستور کار قرار گرفته است؛ بعلاوه سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی باید افزایش یابد و اتاق بازرگانی می تواند در این زمینه سهیم باشد.

وی ادامه داد: با توجه به وجود 15 کشور همسایه و حدود 600 میلیون نفر جمعیت آنها، دیپلماسی غذایی ایران با تحول در کشاورزی باید تقویت گردد.

ساداتی نژاد گفت: بعلاوه حوزه شیلات ارزآور، اشتغال زا و در امنیت غذایی موثر است و باید از مرز های آبی و سواحل برای افزایش فراوری آبزیان استفاده گردد. سهم آبزیان در سبد غذایی مردم باید افزایش یابد.

وی تاکید نمود: توسعه کشاورزی دیم و بهره گیری از آب سبز به ویژه در منطقه ها مستعد غرب کشور از جمله برنامه های وزارت جهاد کشاورزی است.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه سیاستگذاری و برنامه ریزی در حوزه کشاورزی باید در وزارت جهاد کشاورزی متمرکز باشد، اضافه کرد: کمیسیون کشاورزی مجلس، وزارت جهاد کشاورزی و تشکل های کشاورزی به اسم نمایندگان کشاورزان، مثلث قدرت غذایی هستند.

وی گفت: با تایید و ابلاغ قانون تقویت امنیت غذایی کشور و برطرف موانع فراوریات کشاورزی، سازمان سرمایه گذاری و تجارت کشاورزی ایران تشکیل می گردد. در 14 ماده این قانون، برطرف مسائل قدیمی بخش کشاورزی از جمله سند اراضی کشاورزی، بیمه کشاورزی، سوخت کشاورزی و… پیش بینی شده است.

ساداتی نژاد تاکید نمود: کشاورزی با همکاری فعالان بخش خصوصی باید تجاری و مالی و علمی و دانش بنیان گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 مهر 1400 بروزرسانی: 16 مهر 1400 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1497

به "ساداتی نژاد: کشاورزی قراردادی جایگزین خرید تضمینی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساداتی نژاد: کشاورزی قراردادی جایگزین خرید تضمینی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید