سامانه مدیریت یکپارچه امور آموزشی دانشگاه آزاد رونمایی شد

به گزارش کوه سفید، مراسم رونمایی از سامانه مدیریت یکپارچه امور آموزشی دانشگاه آزاد در سازمان مرکزی برگزار گردید.

سامانه مدیریت یکپارچه امور آموزشی دانشگاه آزاد رونمایی شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای تحصیلی استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

به گزارش مراسم رونمایی از سامانه مدیریت یکپارچه امور آموزشی دانشگاه آزاد (آموزشیار) صبح امروز با حضور جمعی از معاونان و مدیران دانشگاه در سازمان مرکزی برگزار گردید.

محمدمهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد که به منظور شرکت در جلسه هیات امنای استان های خراسان رضوی و خراسان شاقتصادی به مشهدمقدس سفر نموده، از سامانه مدیریت یکپارچه امور آموزشی دانشگاه آزاد (آموزشیار) رونمایی کرد.

رؤسای دانشگاه آزاد استان ها نیز به وسیله ویدئوکنفرانس در جلسه رونمایی از این سامانه حضور پیدا کردند. همچنین سیستمی کردن امور در دانشگاه آزاد با پژوهشیار شروع و با آموزشیار تکمیل شد.

علمائی در این جلسه با بیان اینکه رونمایی از سامانه آموزشیار، یکی از بزرگترین رویداد ها در دانشگاه آزاد محسوب می گردد، گفت: رونمایی از این سامانه در واقع یک هدف مؤثر، مفید و کارآمد برای دانشگاه است که خوشبختانه تحقق پیدا کرد.

او اضافه کرد: سیستمی کردن امور در دانشگاه آزاد با سامانه پژوهشیار شروع و با سامانه آموزشیار تکمیل شد. این دو سامانه، امور پژوهشی و ساماندهی انتها نامه ها و رساله ها و همچنین فعالیت های مربوط به حوزه آموزش را در بر می گیرد.

معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد توضیح داد: با رونمایی از سامانه آموزشیار در وهله اول مسائل مربوط به آموزش دانشگاه ساماندهی خواهد شد و در مراحل بعدی، کنترل و نظارت و برنامه ریزی برای ارتقای کیفیت صورت خواهد گرفت. با این روش، آموزش مجموعه دانشگاه آزاد رصد شده و برای برطرف مسائل موجود تدابیر متناسبی به کار گرفته خواهد شد.

سامانه آموزشیار دانشگاه را به شبکه هوشمند علمی تبدیل می نماید

در ادامه، ایمان عطارزاده مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد با اشاره به رونمایی از سامانه آموزشیار، اظهار کرد: این سامانه با حمایت های طهرانچی، معاونان و رؤسای مراکز و تمامی مجموعه دانشگاه آزاد راه اندازی شده است.

عطارزاده اعلام کرد: طهرانچی چشم انداز دانشگاه آزاد را اینگونه ترسیم نموده که این دانشگاه انتخاب اول داوطلبان در سال 1404 بوده و به عنوان دانشگاهی اجتماعی، کارآفرین و حل مسئله شناخته گردد. بدین منظور مأموریت هایی طراحی شده که شامل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه، یکپارچه سازی ساختار داده های سازمانی، بهره گیری از اتوماسیون شناختی در سیستم های دانشگاه و... است. بر این اساس، سامانه آموزشیار در راستای یکی از همین مأموریت ها، طراحی و راه اندازی شد.

او با اشاره به طرح نظام هوشمند و یکپارچه داده در دانشگاه آزاد گفت: کاهش تمرکزگرایی و افزایش یکپارچگی سیستمی، راهبری مدل شبکه ای دانشگاه، هم روندسازی و انضباط بخشی بیشتر در اجرای فعالیت ها و برنامه های کلان دانشگاه و... از اهداف این طرح بوده است.

مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد با اشاره به شرایط مطلوب سیستم اتوماسیون آموزش در دانشگاه آزاد، توضیح داد: مدیریت واحد در مدل شبکه ای دانشگاه، وجود سیستم کدینگ یکسان در تمام واحد های دانشگاهی، یکپارچگی و ارتباط داده ها جهت کسب دانش، نظارت جامع و آمار و اطلاعات یکپارچه، کاهش ورود اطلاعات توسط کاربران و... از جمله ویژگی های سیستم اتوماسیون آموزش است.

او اضافه کرد: در این سیستم امکاناتی برای اجرا و راهبری طرح های تعاون اعضای هیأت علمی، آزمون، دروس عملی و مهمانی، انطباق پذیری دانشگاه، تبدیل دانشگاه به شبکه هوشمند علمی و امکان ارائه دروس به صورت استانی و یا در سطح کل کشور در نظر گرفته شده است.

عطارزاده در انتها گفت: میان افزار ارتباط با آموزش الکترونیکی، موتور مدیریت قواعد آموزشی، اپلیکیشن موبایل برای استادان و دانشجویان، مطلع سازی به وسیله پیامک، پرداخت الکترونیکی، پرونده الکترونیکی دانشجویان و استادان، ارزشیابی استادان، حق التدریس استادان، برنامه ریزی امتحانات و ارزشیابی تحصیلی دانشجو، فارغ التحصیلی و خروج از تحصیل، پورتال جامع مدیریت آموزشی استادان، صدور اتوماتیک احکام استادان، مدیریت امور شهریه و تخفیف اقتصادی دانشجویان، فرآیند های خاص دانشجویان استعداد درخشان و شاهد و ایثارگر، پذیرش دانشجو، برنامه ریزی آموزشی و... از جمله امکاناتی است که در این سامانه در نظر گرفته شده تا امور آموزشی، اداری و اقتصادی دانشجویان و استادان به سادگی انجام گردد.

سامانه آموزشیار گام بلندی برای استفاده از فناوری اطلاعات در سطوح مدیریتی دانشگاه است

در ادامه، مسعود همتی رئیس مرکز فناوری اطلاعات و شبکه علمی دانشگاه آزاد با بیان اینکه سامانه مدیریت یکپارچه امور آموزشی دانشگاه آزاد (آموزشیار) باعث چابک سازی در مجموعه دانشگاه خواهد شد، گفت: این سامانه در سه بخش تمامی فرآیند های مربوط به آموزش را در بر می گیرد.

او ادامه داد: با اجرایی شدن این سامانه، چابک سازی، تصمیم سازی و تصمیم گیری در تمامی سطوح مدیریتی دانشگاه ساری و جاری شده و گام بلندی برای استفاده از فناوری اطلاعات در سطوح مدیریتی دانشگاه برداشته خواهد شد.

اولین اتصال به سامانه مدیریت یکپارچه امور آموزشی دانشگاه آزاد (آموزشیار) با شعار سال جهش فراوری برقرار شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 851

به "سامانه مدیریت یکپارچه امور آموزشی دانشگاه آزاد رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه مدیریت یکپارچه امور آموزشی دانشگاه آزاد رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید