شرکت هوش مصنوعی ایلان ماسک از چت بات Grok با قابلیت دسترسی به ایکس رونمایی کرد

به گزارش کوه سفید، دیجیاتو: شرکت xAI ایلان ماسک از چت بات یا دستیار هوش مصنوعی جدیدی رونمایی نموده است که Grok نام دارد و قوی تر از GPT-3.5 است.

شرکت هوش مصنوعی ایلان ماسک از چت بات Grok با قابلیت دسترسی به ایکس رونمایی کرد

اولین دستیار هوش مصنوعی شرکت xAI ایلان ماسک با نام Grok بالاخره رسماً معرفی گردید. این ابزار با الهام از داستان Hitchhikers Guide to the Galaxy طراحی شده است تا تقریباً به هر سؤالی پاسخ دهد و این کار را با هوشمندی، شوخ طبعی و اندکی سرکشی انجام می دهد. دستیار هوش مصنوعی گروک به زودی در دسترس کاربران اشتراک پریمیوم پلاس شبکه اجتماعی ایکس قرار می گیرد.

در وب سایت xAI درباره Grok شرح داده شده است که این دستیار هوش مصنوعی به صورت آنی به جدیدترین وقایع جهان دسترسی دارد، چون به طور مستقیم به پلتفرم ایکس وصل است. این ابزار می تواند به سؤالاتی پاسخ دهد که سایر چت بات های هوش مصنوعی قادر به پاسخ دادن به آن ها نیستند.

معرفی چت بات هوش مصنوعی Grok

شرکت xAI اذعان نموده است که گروک را تنها با دو ماه آموزش ساخته و این محصول هنوز در مراحل اولیه بتا واقع شده است. این هوش مصنوعی از موتوری موسوم به Grok-1 استفاده می نماید که یک مدل زبانی بزرگ بوده و در طول چهار ماه گذشته توسعه داده شده است.

شرکت هوش مصنوعی ایلان ماسک می گوید پس از اعلام خبر راه اندازی xAI، این شرکت نمونه اولیه یک مدل زبانی بزرگ (Grok-0) را با 33 میلیارد پارامتر آموزش داد. این مدل با نصف پارامترهای مدل LLaMA 2 می توانست عملکردی مشابه آن را به نمایش بگذارد. در ادامه، Grok-1 به وجود آمد که در بسیاری از بنچمارک ها حتی از رقبای قدرتمندی مثل GPT-3.5 قوی تر بود. بخشی از عملکرد این مدل هوش مصنوعی در بنچمارک های مختلف را در مقایسه با رقبا می بینید.

در وب سایت xAI نتیجه عملکرد مدل هوش مصنوعی Grok-1 در آزمون ملی ریاضی دبیرستان های مجارستان نیز منتشر شده است که نشان می دهد این سیستم بالاتر از GPT-3.5 و Claude 2 قرار می گیرد. بااین حال، گروک-1 هنوز راه زیادی برای رسیدن به سطح عملکرد GPT-4 دارد.

xAI تأکید دارد که Grok هم مثل همه مدل های زبانی بزرگ که کلمات بعدی را حدس می زنند، ممکن است اطلاعات غلط یا متناقض فراوری کند. بااین حال، این شرکت اندکی درباره مسیر حرکت خود در آینده نیز صحبت نموده است. شرکت هوش مصنوعی ایلان ماسک می گوید اگرچه گروک درحال حاضر چندوجهی نیست و برای مثال، نمی تواند تصاویر را ببیند یا صداها را بشنود، اما در آینده به این قابلیت ها مجهز خواهد شد.

به علاوه، xAI وعده داده است که قابلیت های گروک درزمینه درک مطلب و استخراج اطلاعات افزایش می یابد تا این سیستم بتواند در صورت لزوم، به راحتی اطلاعات خود را از هر کجا که احتیاج باشد، به دست آورد. شرکت ایلان ماسک بعلاوه اعلام نموده است که هوش مصنوعی آن ها دائماً در پی دریافت بازخورد و بهینه سازی خود خواهد بود تا تجربه بهتری را به کاربران ارائه کند.

منبع: انتخاب
انتشار: 14 آبان 1402 بروزرسانی: 14 آبان 1402 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1977

به "شرکت هوش مصنوعی ایلان ماسک از چت بات Grok با قابلیت دسترسی به ایکس رونمایی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت هوش مصنوعی ایلان ماسک از چت بات Grok با قابلیت دسترسی به ایکس رونمایی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید