طرح خروج نیروهای آمریکایی از عراق و افغانستان بازنگری می گردد

به گزارش کوه سفید، لوید آستین وزیر دفاع آمریکا طرح دقیقه آخری دونالد ترامپ رییس جمهوری پیشین آمریکا برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و عراق را بازنگری می نماید.

طرح خروج نیروهای آمریکایی از عراق و افغانستان بازنگری می گردد

به گزارش روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از مقام های دفاعی آمریکا، سرپرست جدید پنتاگون به دنبال طرح ترامپ قرار است سطح نیروهای آمریکایی حاضر در افغانستان و عراق را بازنگری کند.

آستین وزیر دفاع دولت جو بایدن رییس جمهوری آمریکا با مسائل زیادی در ایالات متحده و سراسر دنیا روبرو است اما تصمیم ترامپ برای خروج سریع بیش از 3 هزار سرباز از دو کشور مزبور قبل از ترک کاخ سفید، دولت آمریکا را به چگونگی واکنش به مدیریت این جنگ های طولانی مدت واداشته است.

آستین در جریان جلسه تایید خود به عنوان وزیر دفاع در مجلس سنا اشاره نمود که وی راهبردها و منابع در این جنگ ها را بازبینی می نماید اما دیدگاه وی در خصوص تهدیدهای ناشی از درگیری در افغانستان و عراق و نحوه تطبیق تعداد نیروها و دیگر قابلیت های نظامی نامشخص ماند.

جان کربی سخنگوی وزیر دفاع آمریکا گفت که مقامات هنوز تصمیم رسمی در خصوص بازنگری تعداد نیروها در هیچکدام از این دو کشور نگرفته اند.

وی گفت: دلیل این امر این است که دولت جدید خواستار درک بهتر از شرایط عملیات در هر دو کشور و منابع مورد استفاده در آنها است. هیچ چیزی درباره عزم ما برای دفاع از مردم آمریکا در مقابل تهدید تروریسم تغییر نکرده، ضمن اینکه اطمینان حاصل نماییم تا راهبرد خود را به درستی تأمین می کنیم.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1136

به "طرح خروج نیروهای آمریکایی از عراق و افغانستان بازنگری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح خروج نیروهای آمریکایی از عراق و افغانستان بازنگری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید