مراسم تبادل ماهواره ظفر برگزار گردید

به گزارش کوه سفید، صبح امروز مراسم تحویل ماهواره های ظفر یک و دو در دانشگاه علم و صنعت برگزار گردید و این ماهواره از سوی این دانشگاه به سازمان فضایی ایران تحویل داده شد.

مراسم تبادل ماهواره ظفر برگزار گردید

در این مراسم که با حضور مرتضی براری رئیس سازمان فضایی ایران، جبار علی ذاکری رئیس دانشگاه علم و صنعت و حسین بلندی رئیس مرکز تحقیقات فضایی دانشگاه علم و صنعت برگزار گردید، ماهواره ایرانی ظفر در دو نسخه یک و دو به سازمان فضایی ایران برای طی مقدمات قرار دریافت در مدار، تحویل داده شد.

در این مراسم پس از تشریح ویژگی های این ماهواره صورتجلسه تحویل دو ماهواره به امضای رئیس سازمان فضایی و رئیس دانشگاه علم و صنعت رسید.

قرار است این ماهواره ها پس از طی فرآیند پرتاب به وزارت دفاع برای قرار دریافت در مدار تحویل داده گردد.

بر اساس اطلاعات اعلام شده، ماهواره ظفر یک ماهواره تحقیقاتی با ویژگی سنجش از دور است که تهیه نقشه کاربری اراضی، پایش توسعه شهری، پایش تغییرات در عرصه های طبیعی و جنگلی و تغییرات دریاچه های دائمی و فصلی و نیز شناسایی مناطق تخریب شده بعد از بحران از جمله کاربردهای آن خواهد بود.

ماهواره ظفر حدود 113 کیلوگرم وزن دارد و عمر عملکردی آن برای ماندن در مدار زمین حداقل یک و نیم سال در نظر گرفته شده است که در ارتفاع 530 کیلومتری از سطح زمین و در مدار لئو قرار خواهد گرفت. پیش از این دانشگاه علم و صنعت ماهواره نوید را ساخته بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 370

به "مراسم تبادل ماهواره ظفر برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراسم تبادل ماهواره ظفر برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید