موافقت ملک سلمان با استقرار تجهیزات نظامی آمریکا در عربستان

به گزارش کوه سفید، تسنیم نوشت: خبرگزاری رسمی عربستان سعودی از موافقت پادشاه این کشور با استقرار نیروها و تجهیزات نظامی آمریکا در این کشور، اطلاع داد.

موافقت ملک سلمان با استقرار تجهیزات نظامی آمریکا در عربستان

خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس) شب گذشته بیان کرد، سلمان بن عبدالعزیز پادشاه و محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی با استقرار نیروها و تجهیزات نظامی آمریکا در این کشور موافقت نموده اند.

واس به نقل از یک منبع در وزارت دفاع سعودی، گزارش داد که این موافقت در راستای اجرای توصیه های سلمان بن عبدالعزیز و ولیعهدش، محمد بن سلمان و در راستای روابط تاریخی و مشارکت میان این دو کشور صورت گرفته است.

منبع مذکور، که نامش فاش نشده است، اضافه کرد که تصمیم گرفته شد از تجهیزات نظامی آمریکایی برای حفظ امنیت منطقه ای و مواجهه با هرگونه کوشش هایی، که ثبات در منطقه و اقتصاد جهانی را تهدید می نمایند، استقبال گردد.

روز آدینه، پنتاگون از تصمیم خود برای اعزام 3 هزار نظامی آمریکایی به عربستان سعودی، ، دو اسکادران جنگنده و سامانه های دفاع موشکی پاتریوت و تاد به عربستان اطلاع داد و بیان کرد طی ماه های اخیر آمریکا تجهیزات و نفرات زیادی را برای مقابله با آنچه اقدامات تحریک آمیز ایران در منطقه خواند، به منطقه خاورمیانه اعزام نموده است.

در پی حملات پهپادی جنبش انصارالله یمن به تاسیسات نفتی وابسته به آرامکو در شرق عربستان سعودی در سپتامبر گذشته، پنتاگون شمار نیروهای آمریکایی در این کشور پادشاهی را به 3 هزار نیرو افزایش داده است.

البته گام برداشتن آمریکا در راستا اعزام نیرو به عربستان سعودی به بهانه تامین امنیت این کشور در برابر حملات و تهدیدها در شرایطی انجام می گردد که به گفته دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در روز آدینه، ریاض موافقت نموده است که برای تمام آنچه ایالات متحده انجام می دهد، هزینه پرداخت کند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 2 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 118

به "موافقت ملک سلمان با استقرار تجهیزات نظامی آمریکا در عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت ملک سلمان با استقرار تجهیزات نظامی آمریکا در عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید