نقش مؤثر ایران در انتخاب دبیر اجرایی سازمان بین المللی هیدروگرافی

به گزارش کوه سفید، مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به نقش مؤثر ایران در انتخاب دبیر اجرایی سازمان بین المللی هیدروگرافی، اهداف کمیته ملی هیدروگرافی را تشریح کرد.

نقش مؤثر ایران در انتخاب دبیر اجرایی سازمان بین المللی هیدروگرافی

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، نادر پسنده درباره نقش ایران در انتخاب دبیر اجرایی سازمان بین المللی هیدروگرافی، شرح داد: با توجه به حضور فعال جمهوری اسلامی ایران در اقدامات و تصمیمات منطقه ای و بین المللی مرتبط با هیدروگرافی به واسطه ریاست کمیسیون هیدروگرافی منطقه راپمی(RSAHC) و عضویت در شورای سیاستگذاری سازمان بین المللی هیدروگرافی، این مهم نیز توسط اداره کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان به عنوان متولی امر هیدروگرافی و به نیابت از جمهوری اسلامی ایران، به صورت الکترونیکی انجام پذیرفت.

به گفته مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، جمهوری اسلامی ایران با توجه به میزان مشارکت تخصصی در مباحث فنی و مجموع ظرفیت کشتی های تحت پرچم ثبت شده، دارای پنج رای در سازمان بین المللی هیدروگرافی است.

مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی با بیان اولین جلسه دبیرخانه کمیته ملی هیدروگرافی با حضور نمایندگان سازمان های نقشه برداری کشور و جغرافیایی نیروهای مسلح و ستاد کل نیروهای مسلح به ریاست سازمان بنادر و دریانوردی و با مدیریت اداره کل ایمنی و حفاظت دریایی برگزار شد، از ارتقاء و توسعه همکاری های بین المللی در زمینه هیدروگرافی (آبنگاری) و یکسان سازی نقشه های هیدروگرافی بر اساس آخرین استانداردهای بین المللی IHO خبر داد.

پسنده با اشاره به مهم ترین اهداف تبیین شده توسط کمیته ملی هیدروگرافی، بر هماهنگی، سیاستگذاری و برنامه ریزی، جهت فعالیت های هیدروگرافی (آبنگاری) و تهیه نقشه های دریایی بین همه دستگاه های مرتبط جهت معین شرایط بستر کانال ها و مسیرهای بین المللی و انتشار و اعلام موانع موجود در آبراه ها به منظور ارتقای ایمنی دریانوردی تاکید کرد.

به گفته وی، نظارت بر انجام هیدروگرافی در همه آب های تحت نظارت و حاکمیت جمهوری اسلامی ایران، ارتباط موثر با دانشگاه ها و مراکز علمی در داخل و خارج از کشور به منظور توسعه فعالیت های هیدروگرافی، ارتباط مستمر با سایر ارگان های دریایی و غیر دریایی جهت ایجاد هماهنگی در رابطه با موضوعات مرتبط با هیدروگرافی(آبنگاری) و جمع آوری اطلاعات ذیربط دریایی، از دیگر اهداف کمیته ملی هیدروگرافی قلمداد می شود.

بنابراین گزارش تا به امروز تولید و انتشار بین المللی 89 سلول چارت الکترونیکی دریانوردی در باندهای (مقیاس) به منظور استفاده دریانوردان از مهم ترین اقدامات این دبیرخانه بوده است که چارت های منتشر شده جایگزین چارت های الکترونیکی آدمیرالتی انگلستان شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 727

به "نقش مؤثر ایران در انتخاب دبیر اجرایی سازمان بین المللی هیدروگرافی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش مؤثر ایران در انتخاب دبیر اجرایی سازمان بین المللی هیدروگرافی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید