نماینده سابق ترامپ در بغداد: ترامپ ثبات عراق را برهم زده است

به گزارش کوه سفید، ایرنا نوشت: برت مک گورک نماینده پیشین دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در عراق، امروز (چهارشنبه) تاکید کرد، سیاست های ترامپ عراق را بی ثبات کرده و به دلیل تمرکز بر ایران، زندگی جدیدی به گروه تروریستی داعش خواهد بخشید.

نماینده سابق ترامپ در بغداد: ترامپ ثبات عراق را برهم زده است

به گزارش المعلومه، مک گورک در بیانیه ای که وب سایت TBL News منتشر کرد، گفت: تصمیم ترامپ برای توجه مجدد به ایران مانع توانایی وی در مقابله و نبرد با داعش در عراق و سوریه شده است و درها را بر روی رشد سازمان های تروریستی باز گذاشته است.

وی با یادآوری اینکه ترامپ عراق و سوریه را بی ثبات کرده و توانایی انجام همان کار را در افغانستان دارد، هشدار داد که سیاست های ترامپ در موضوع خروج از عراق و دیگر امور، زندگی جدیدی به داعش می بخشد و منطقه را به آشوب فرو می برد و محیطی برای افراط گرایان ایجاد میکند.

از سوی دیگر، بازرس کل وزارت دفاع آمریکا پیشتر بازگشت فعالیت های داعش در عراق و سوریه را با رویه ها و سیاست های دولت ترامپ رییس جمهوری آمریکا مرتبط دانست.

در همین حال، برهم صالح رییس جمهوری عراق امروز (چهارشنبه) طی سخنانی در دیدار با اعضای کمیسیون امنیت و دفاع مجلس این کشور بر ضرورت عدم بازگشت گروه تروریستی داعش تاکید کرد.

بنا بر اعلام دفتر ریاست جمهوری عراق، صالح در این دیدار همچنین بر ضرورت حفظ پیروزی ها، امنیت مرزها، ارتقاء ثبات در کشور از طریق تعقیب باندهای تروریستی داعش و عدم اجازه بازگشت به آنها تاکید کرد.

در این بیانیه آمده است، در این نشست بر ضرورت حمایت و پیشتیبانی از همه نیروهای مسلح عراق و ارتقای توانمندی های آموزشی و تسلیحاتی آنها تاکید شده است.

هسته های خفته گروه تروریستی داعش در هفته های اخیر فعالیت خود را در استان های شمالی، غربی و شرق بغداد افزایش داده است.

داعش به تاکتیک قدیم خود در هدف قرار دادن تاسیسات زیربنایی از جمله دکل های انتقال برق و حمله به شهروندان و استفاده از عناصر انتحاری در حملات تروریستی روی آورده است.

فرماندهی نیروهای مشترک نظامی عراق بارها تاکید کرده که بدون کمک دریافت از خارج قادر به حفظ امنیت و سرکوب هسته های خفته و پسمانده های داعش است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 651

به "نماینده سابق ترامپ در بغداد: ترامپ ثبات عراق را برهم زده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده سابق ترامپ در بغداد: ترامپ ثبات عراق را برهم زده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید