واحدهای پیروز و فعال مورد حمایت ویژه قرار می گیرند

به گزارش کوه سفید، خبرنگاران/لرستان رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: واحدهای پیروز و فعال مورد حمایت ویژه قرار می گیرند.

واحدهای پیروز و فعال مورد حمایت ویژه قرار می گیرند

محمدرضا صفی خانی در بازدید معاون هماهنگی امور مالی استانداری لرستان از کارخانه پگاه لرستان اظهار کرد: سال جاری سال جهش فراوری بوده و باید رویکرد اساسی حوزه فراوری استان تحقق این امر باشد که خوشبختانه تا به امروز فعالان مالی لرستان کوشش های زیادی انجام دادند که باید از آنها تقدیر و تشکر کرد.

وی ادامه داد: سال گذشته به نام سال رونق فراوری نامگذاری شده بود و هدف اساسی کشور و استان حفظ شرایط موجود و کوشش برای فعالیت مستمر واحدهای فراوریی بود که خوشبختانه این امر محقق شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان اعلام کرد: علاوه بر اینکه در سال گذشته توانستیم شرایط موجود را حفظ کنیم بر اساس آمار و اطلاعات لرستان با افزایش فراوری و همچنین ارتقاء ارزش اضافه کرده بخش صنعت و معدن در کشور محقق شد که این امر با کوشش های فعالان مالی، فراوریکنندگان، مدیریت ارشد و مسئولان مالی استان انجام شد.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت های مناسب در استان برای تحقق جهش فراوری اضافه کرد: خوشبختانه لرستان دارای ظرفیت های متنوعی در حوزه فراوری بوده و این امر خود می تواند لازمه محقق ساختن جهش فراوری باشد و در این راستا واحدهایی که توانایی ارتقا و افزایش فراوری در آنها وجود دارد شناسایی شده و برنامه ویژه ای برای حمایت و توسعه آنها اندیشیده شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان اعلام کرد: خوشبختانه شرکت شیر پگاه لرستان به عنوان یکی از ظرفیت های ویژه این استان در حوزه فراوری به شمار رفته و در سالهای گذشته تا به امروز شاهد پیشرفت این واحد فراوریی هستیم.

صفی خانی گفت: پگاه به عنوان یکی از محورهای جهش فراوری در لرستان به شمار رفته و مطمئناً در نظر داریم تا حمایت های ویژه ای برای تحقق این امر از این شرکت انجام گردد.

وی اظهار کرد: یکی از برنامه های اساسی این است که پروژه ها را تسهیلات محور قرار ندهیم و بر اساس ظرفیت های موجود به دنبال جهش آنها باشیم البته در سازمان مدیریت و برنامه ریزی یک سرفصل سرمایه در گردش برای پروژه هایی که موضوع جهش فراوری دارند در نظر گرفته شده که مطمئناً در موعد مقرر اطلاع رسانی لازم خواهد شد.

این مسئول اعلام کرد: در مورد جبران خسارت واحدهای فراوریی آسیب دیده از سیل سال 98 اعتبارات پایدار مناسبی در نظر گرفته و بانک های آن نیز تعیین شده و منتظر ابلاغ هستیم که به دلیل بحران کرونا به تعویق افتاده و مطمئنا واحدهایی همچون پگاه که در سیل آسیب جدی دیدند مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

وی گفت: برای جهش فراوری در شرکت هایی همچون شیر پگاه و سایر واحدهای فراوریی استان باید به دنبال افزایش تنوع محصولات باشیم که امیدواریم این در دستور کار مدیران واحدهای فراوریی قرار گیرد و مجموعه مدیریتی استان نیز تمام کوشش خود برای تحقق این امر استفاده خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 602

به "واحدهای پیروز و فعال مورد حمایت ویژه قرار می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واحدهای پیروز و فعال مورد حمایت ویژه قرار می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید