چه مانتویی انتخاب کنیم تا زیباتر به نظر برسیم؟

به گزارش کوه سفید، شاید خیلی از خانم ها نمی دانند که باید چه مانتویی انتخاب کنند تا زیباتر به نظر برسند و اینکه چطور رنگ و نوع مانتوهایمان را با توجه به اندام و رنگ پوستمان انتخاب نماییم تا بهترین جلوه را داشته باشد.

چه مانتویی انتخاب کنیم تا زیباتر به نظر برسیم؟

نکات مهم در انتخاب مانتو:

  • انتخاب مانتو با توجه به فرم اندام

یکی از چیزهایی که باید در انتخاب مانتو به آن دقت کنید، اندام و قدتان است. انتخاب بلندی مانتو با قد شما رابطه عکس دارد، اگر قدتان کوتاه است سعی کنید از مانتوهای کوتاه دوری کنید. اما اگر قد بلندی دارد، مانتوهایی که بلندی شان تا زانوی شماست برازنده خواهد بود.

همچنین خانم هایی که اضافه وزن دارند بهتر است مانتوهایی با برش راسته با قدی تا زیر زانو و با طرح های عمودی و ترکیب رنگهایی که تیره در آن غالب باشد، انتخاب کنند. در این صورت لاغرتر به نظر خواهند رسید.

  • انتخاب مانتو با توجه به رنگ پوست

رنگ، چیزی کاملا سلیقه ایست و ما اغلب اوقات به سلیقه خودمان بسنده کرده و به رمز و راز رنگ ها بی توجهی می کنیم اما واقعیت این است که در نظر دریافت قواعد انتخاب رنگ مناسب برای لباس، باعث خواهد شد تا زیباتر و خوش هیکل تر به نظر بیاییم. یکی از این قواعد، انتخاب رنگ لباس، با توجه به رنگ پوست است.

پوستهای تیره:

کسانی که پوست تیره دارند، معمولا دارای چشم و موهای مشکی یا قهوه ای تیره می باشند. این اشخاص باید لباسی را انتخاب کنند که با رنگهای تیره مغایرت داشته باشد. این مغایرت چهره را از یکنواختی بیرون آورده و باعث جذابیت بیشتر می شود.

رنگهای مناسب برای پوستهای تیره: صورتی، سفید، خاکی، آبی ملایم، طوسی روشن.

رنگهای نامناسب برای پوست های تیره: مشکی، قهوه ای تیره، فیروزه ای، سبز یشمی، قرمز تیره.

اگر رنگ پوست شما جزو این دسته است، از پوشیدن لباس با رنگهای گرم و تیره خودداری کنید. از آنجایی که رنگ مشکی و آبی تیره معمولا به عنوان لباس رسمی کار در نظر گرفته شده و نمی توان بطور کامل آن را کنار گذاشت، سعی کنید استفاده از آنها را به حداقل رسانده و فقط در صورت لزوم از آنها استفاده نمایید.

پوستهای روشن:

اینگونه افراد معمولا موهایی بلوند و روشن داشته و رنگ چشم آنها سبز، آبی، طوسی یا قهوه ای روشن است. رنگ هایی مناسب این گروه است که با رنگ پوستشان تضاد داشته باشد.

رنگهای مناسب برای پوست های روشن: آبی ملایم، قهوه ای، بژ، آبی سیر.

رنگهای نامناسب برای پوست های روشن: قرمز، صورتی، نارنجی، زرد، ارغوانی و سفید.

در این گروه بطور کلی باید از رنگهای خشن و روشن استفاده نمود تا تضاد کافی با رنگ پوست بوجود آید. بکارگیری رنگهای گرم به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود.

پوستهای معمولی:

افرادی که رنگ پوستشان نه تیره است نه روشن، میتوانند تقریبا از هر رنگ لباسی استفاده کنند. از آنجاییکه هر دو رنگ روشن و تیره میتواند با اینگونه رنگ پوست مغایرت داشته باشد، بنابراین از هر دو رنگ می توان استفاده نمود. اما بهتر است تا بالاپوشتان را هماهنگ با رنگ چشمتان انتخاب کنید.

پیشنهادات مرسده برای این گروه از این قرارند:

رنگهای مناسب برای پوست های معمولی: بژ، آبی، سورمه ای، گندمی، مشکی، صورتی.

رنگهای نامناسب برای پوست های معمولی: مغز پسته ای، بنفش، قهوه ای تیره و قرمز.

>>> مهمترین اصلی که در همه گروهها باید به آن توجه کرد این است که رنگهای نزدیک به رنگ پوست خود انتخاب نکنید. برای مثال اگر رنگ پوست شما زیتونی است، از پوشیدن لباسهای زیتونی یا قهوه ای خودداری کنید.

یشنهاد می کنیم تا مانتوهای طرح دار و شلوغ را، با شال یا روسری کاملا ساده ابریشمی یا حریر ست نمایید تا طراحی لباستان به چشم بیاید. همچنین اگر روسری تان طرح دار است مانتو را ساده انتخاب نمایید.

این نوشته را هم بخوانید :

راهنمای کامل انتخاب مانتو بر اساس اندام و رنگ پوست

گردآوری : گروه هفت گنج

www.7ganj.ir

منبع: سرخاب سفیداب

منبع: هفت گنج
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1009

به "چه مانتویی انتخاب کنیم تا زیباتر به نظر برسیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه مانتویی انتخاب کنیم تا زیباتر به نظر برسیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید