کاهش 20 هزار تومانی قیمت گوشت در بازار

به گزارش کوه سفید، به گزارش خبرنگاران، منصور پوریان، رئیس تامین نمایندگان دام زنده، با اشاره به اینکه در فراوری دام شرایط مساعدی داریم، اظهار کرد: هم اکنون در فراوری دام کشور به ویژه گوسفند شرایط مناسبی داریم و احتیاج است که دولت ها تصمیمات مناسبی در مورد صادرات اتخاذ نمایند.

کاهش 20 هزار تومانی قیمت گوشت در بازار

وی جمعیت فعلی دام سبک را در محدوده 68 تا 70 میلیون راس اظهار داشت و گفت: جمعیت قابل کشتار فعلی در حد 13 میلیون راس است.

پوریان ادامه داد: با شیوع کرونا مصرف گوشت قرمز در کشور 40 درصد کاهش یافته که با این وجود میزان کشتار دام به 3 میلیون راس رسیده است.

رئیس شورای تامین نمایندگان دام از مازاد دام اطلاع داد و گفت: هم اکنون در فراوری دام سبک در بهترین شرایط قرار داریم به طوری که در محدوده گوشت گوسفند 35 هزار تن و گوشت گوساله 50 هزار تن قابلیت صادرات داریم که این امر بدان معناست که به خوداتکایی کامل رسیدیم و همیشه باید حمایت ها صورت گیرد تا این فرایند توسعه یابد.

وی از کاهش 15 تا 20 هزار تومانی قیمت گوشت در بازار اطلاع داد و گفت: بنا بر آمار حداکثر تا ماه آینده 100 هزار راس دام با وزن 800 کیلو باید کشتار گردد که این امر نشان می دهد از لحاظ فراوری در بهترین شرایط قرار داریم.

به گفته پوریان، هم اکنون قیمت دام آن سوی مرز ها بالاست که قاچاق دام می تواند اسباب گرانی را در بازار داخل فراهم کند، به همین خاطر صادرات گوشت را باید جایگزین آن کرد تا نوسانی در بازار نداشته باشیم.

وی درباره آخرین شرایط قاچاق دام گفت: در حال حاضر قاچاق دام در حدی نیست که بتوان درباره آن صحبت کرد چرا که مرز ها بسته و کنترل ها شدید شده است.

این مقام مسئول در سرانجام تعلل مسئولان در تصمیم گیری را علت اصلی قاچاق دام اظهار داشت و گفت: اگر از فراورینمایندگان داخل حمایت گردد، آن ها اقدام به قاچاق نمی نمایند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1103

به "کاهش 20 هزار تومانی قیمت گوشت در بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 20 هزار تومانی قیمت گوشت در بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید