5 دلیل برای امید در میان هرج و مرج ویروس کرونا

به گزارش کوه سفید، خبرنگاران: شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیا روزگار سیاهی را برای مردم رقم زده است. تعداد مبتلایان و درگذشتگان روز به روز بیشتر می گردد، شهر ها و حتی کشور ها در حال تعطیلی هستند و خیلی از مردم مجبور شده اند که خود را قرنطینه نمایند. اما در میان این همه اخبار نگران نماینده کورسوی امیدی نیز دیده می گردد.

5 دلیل برای امید در میان هرج و مرج ویروس کرونا

شیوع ویروس در سراسر جهان به رفتار محبت آمیز دامن زده است

1. کاهش آلودگی

ویروس کرونا کار و زندگی را در خیلی از کشور ها تعطیل نموده است، و این فرایند به کاهش چشمگیر سطح آلودگی منجر شده است.

میزان دی اکسید نیتروژن - یکی از عوامل عمده آلاینده هوا و گرمایش زمین - در چین و مناطق شمالی ایتالیا کاهش عمده ای داشته است و گفته می گردد که دلیلش کاهش فعالیت های صنعتی و سفر های ماشینی است.

پژوهشگران مقیم نیویورک در عین حال به بی بی سی گفته اند که نتایج اولیه حاکی از کاهش 50 درصدی میزان مونوکسید کربن در مقایسه با سال گذشته است.

لغو بسیاری از پرواز ها و روی آوردن میلیون ها نفر به کار از خانه به این معنی است که این فرایند نزولی در بسیاری از کشور ها ادامه خواهد داشت.

2. پاکیزگی کانال ها

مورد مشابه دیگر بهبود قابل توجه کیفیت آبی است که به گفته ساکنان ونیز در کانال های معروف این شهر جریان دارد.

شیوع ویروس کرونا خیابان های این مقصد محبوب گردشگری در شمال ایتالیا را تخلیه نموده است و کاهش سفر های قایقی در این کانال ها به ته نشین شدن رسوبات منجر شده است.

آب معمولا کدر این کانال ها حالا چنان زلال شده است که حتی می توان ماهی ها را هم دید.

3. مهربانی

روایت های زیادی در خصوص خرید از سر اضطراب و دعوا بر سر دستمال توالت و کنسرو وجود دارد، اما شیوع این ویروس به رفتار محبت آمیز نیز در سراسر جهان دامن زده است.

دو نفر از ساکنان نیویورک توانستند با یاری 1300 داوطلب در عرض 72 ساعت غذا و داروی مورد احتیاج سالخوردگان و اقشار آسیب پذیر را به دستشان برسانند.

به گفته فیسبوک، در بریتانیا صد ها هزار نفر عضو گروه های حمایتی محلی شده اند، اتفاقی که در کانادا نیز افتاده است.

بعضی از سوپرمارکت ها، از جمله در استرالیا، بخشی از ساعت کاری خود را به سالمندان و معلولان اختصاص داده اند تا آن ها بتوانند در آرامش خرید مورد احتیاج خود را انجام دهند.

در عین حال مردم پول اهداء نموده اند، دستور طبخ غذا های محبوب و حرکات نرمشی خود را با دیگران در میان گذاشته اند، برای سالمندانی که در قرنطینه به سر می برند پیغام های روحیه بخش فرستاده اند و محل کسب وکار خود را به مرکز پخش مواد غذایی تبدیل نموده اند.

4. جبهه ای متحد

قرار دریافت بین مشغله کاری و زندگی شخصی اغلب باعث می گردد تا ما از اطرافیانمان فاصله بگیریم. اما ویروس کرونا همه را تحت تاثیر قرار داده است و این تجربه مشترک باعث نزدیکی بیشتر در بسیاری از جوامع در سراسر جهان شده است.

در ایتالیا، جایی که رفت وآمد در کل کشور منع شده است، مردم در بالکن خانه های خود جمع می شوند و ترانه های روحیه بخش می خوانند.

مربی ورزشی در جنوب اسپانیا از روی سقف کوتاهی در وسط یک مجموعه مسکونی کلاس نرمش برگزار کرد و ساکنان نیز در بالکن های خود در کلاس شرکت کردند.

بسیاری از مردم فرصت را غنیمت شمرده اند و با تماس صوتی و تصویری با عزیزان خود ارتباط گرفته اند. همچنین خیلی ها با استفاده از اپلیکیشن های موبایل با دوستان خود جلسات پایکوبی و دورهمی های مجازی برگزار نموده اند.

شیوع این ویروس در عین حال اهمیت کارمندان بخش بهداشت و درمان و دیگر خدمات حیاتی را برجسته نموده است. در اروپا، هزاران نفر از بالکن خانه های خود پزشکان و پرستارانی را که با این همه گیری مبارزه می نمایند تشویق نموده اند و در لندن نیز دانشجویان پزشکی برای نگهداری بچه ها و انجام کار های منزل کارمندان بهداشتی و درمانی داوطلب شده اند.

5. انفجار خلاقیت

قرنطینه اجباری میلیون ها نفر باعث شده است تا خیلی ها فرصت را مغتنم بشمارند و دست به خلاقیت بزنند.

کاربران شبکه های اجتماعی از جزئیات علائق جدید خود می گویند، از جمله خواندن کتاب، کیک پختن، بافتن و نقاشی کردن.

کلاس پایکوبی اینترنتی در توکیو

کتابخانه عمومی واشنگتن، پایتخت آمریکا، یکی از کتابخانه هایی است که جلسات کتابخوانی مجازی برگزار می نماید. از طرف دیگر، ماسیمو بوتورا، آشپز معروف ایتالیایی، محتوای جدیدی تحت عنوان قرنطینه آشپزخانه برای اینستاگرام تهیه نموده است و به علاقه مندانی که در خانه گیر نموده اند درس آشپزی ساده می دهد.

معلم هنری در ایالت تنسی آمریکا برای بچه هایی که دیگر مدرسه نمی فرایند کلاس اینترنتی برگزار می نماید تا آن ها بتوانند خلاقیت خود را در خانه بپرورند؛ و با اینکه بسیاری از مکان های عمومی تعطیل شده اند، دوستداران هنر با استفاده از تور های مجازی به بزرگترین گالری های جهان سر می زنند و در اتاق نشیمن خود از نقاشی های معروف موزه لوور در پاریس و مجسمه های کلاسیک موزه واتیکان لذت می برند.

رصدخانه سیدنی در استرالیا نیز آسمان شب را نزد کسانی برده که در خانه گیر افتاده اند؛ و ستارگانی، چون کریس مارتین، خواننده گروه کلدپلی، و کیث اربن، خواننده ترانه های کانتری، با پخش زنده اینترنتی کنسرت های خود به جنگ ملالت دوران قرنطینه رفته اند.

منبع: bbc

منبع: برترین ها
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 754

به "5 دلیل برای امید در میان هرج و مرج ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 دلیل برای امید در میان هرج و مرج ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید