تعدادی از بلیتهای سهمیه ساکنان قطر که به فروش نرفته به ایران اهدا شده است

به گزارش کوه سفید، ایسنا/ براساس اخبار منتشر گشته، تعدادی از بلیتهای سهمیه ساکنان قطر که به فروش نرفته به ایران اهدا شده است.

تعدادی از بلیتهای سهمیه ساکنان قطر که به فروش نرفته به ایران اهدا شده است

پر کردن استادیوم های جام جهانی در کشور کوچک قطر از چالش های این دوره از رقابت های جام جهانی فوتبال است، آن هم در برخی از دیدارها که ممکن است ساکنان کشور میزبان علاقه ای به خرید بلیت آن بازی نداشته باشند. به همین علت اخیرا کشور قطر تعدادی بلیت از سهمیه ساکنان این کشور در مرحله گروهی رقابت های جام جهانی را به ایران اهدا کرده است. بلیت هایی که براساس برخی اظهارنظرها شائبه هایی درباره اعزام روحانیون به قطر برای انجام کار فرهنگی را ایجاد کرد، موضوعی که معاون فرهنگی وزیر ورزش آن را رد می کند.

سینا کلهر، معاون فرهنگی و ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان اظهار کرد: در خصوص بسته اهدایی بلیت از طرف قطری چند نکته باید مورد توجه قرار گیرد. اول اینکه این بلیت ها برای ساکنان خود قطر است و چون از خرید بلیت استقبال نشده، به ایران داده شده است. تعداد دقیق این بلیت ها هم 1800 عدد است.

وی ادامه داد: این بلیت ها برخلاف بلیت هایی که فدراسیون فوتبال در اختیار دارد، قابل فروش در بازار نیست و عمدتا برای ردیف سه سکوی استادیوم های ورزشی است. هرچند احتمال اینکه طرف قطری در لحظه آخر همه این 1800 بلیت را نامعتبر اعلام کند نیز وجود دارد.

کلهر با تاکید بر اینکه در میان اسامی که برای این بلیت ها به طرف قطری اعلام شده فقط یک نفر روحانی وجود دارد، اضافه نمود: یک نفر روحانی در لیست ارسالی این بلیت به طرف قطری حضور دارد و آن هم مدیرکل فرهنگی وزارت ورزش و جوانان است. تقریبا 90 درصد این بلیت ها بین مستندسازها، خبرنگارها و ورزشکاران غیرفوتبالی توزیع شده است. 10 درصد دیگر هم برای فعالیت فرهنگی در اختیار دو وزارت خانه میراث فرهنگی و وزارت ارشاد قرار گرفته است.

معاون وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: مدیریت حوزه های علمیه هم در نامه ای رسمی اعلام کرده اند که هیچ روحانی را به قطر اعزام نمی کنند و هیچ برنامه ای برای جام جهانی قطر ندارند.

منبع: همگردی
انتشار: 18 آبان 1401 بروزرسانی: 18 آبان 1401 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1842

به "تعدادی از بلیتهای سهمیه ساکنان قطر که به فروش نرفته به ایران اهدا شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعدادی از بلیتهای سهمیه ساکنان قطر که به فروش نرفته به ایران اهدا شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید