خبرنگاران آغاز طرح تحقیقاتی پلاسما درمانی بیماران مبتلا به کرونا در کرج

به گزارش کوه سفید، کرج - خبرنگاران - رئیس موسسه رازی از آغاز اجرای طرح تحقیقاتی پلاسما درمانی برای بیماران مبتلا به کرونا با همکاری موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با دانشگاه علوم پزشکی البرز و سازمان انتقال خون خبر داد.

خبرنگاران آغاز طرح تحقیقاتی پلاسما درمانی بیماران مبتلا به کرونا در کرج

به گزارش جمعه شب روابط عمومی موسسه رازی، دکتر علی اسحاقی با اشاره به برگزاری نشست مشترک در این زمینه اظهار کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور و مطالعات انجام گرفته در خصوص پلاسما درمانی مبتلایان به کرونا در سایر کشورها و با توجه به تجربه و توان علمی موسسه رازی در حوزه تولید سرم های درمانی، با برگزاری جلسات مشترک با دانشگاه علوم پزشکی البرز و سازمان انتقال خون، اجرای این طرح در استان البرز به صورت پروژه تحقیقاتی مشترک انجام خواهد شد.

وی اضافه نمود: در این خصوص موسسه رازی سطح پادتن های افراد بهبود یافته جهت تزریق به بیماران و پاسخ ایمنی مربوطه را با همکاری دانشگاه علوم پزشکی البرز و سازمان انتقال خون ارزیابی خواهد کرد و تمامی امکانات و توانمندی های موسسه رازی در این خصوص به کار گرفته خواهد شد.

موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از سال 1303 تا به امروز با تولید واکسن های انسانی، دامی و طیور و سرم های درمانی در کرج فعالیت می کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 604

به "خبرنگاران آغاز طرح تحقیقاتی پلاسما درمانی بیماران مبتلا به کرونا در کرج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آغاز طرح تحقیقاتی پلاسما درمانی بیماران مبتلا به کرونا در کرج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید