خبرنگاران تصویب طرح جامع ریلی تهران تا ضرورت نوسازی ناوگان حمل و نقل همگانی

به گزارش کوه سفید، تهران-خبرنگاران- معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران در جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور بر ضرورت تعامل و همکاری دستگاه های مسوول در تحقق همه برنامه ها و راهکارهای پیشنهادی شهرداری، طرح جامع ریلی تهران تا ضرورت نوسازی ناوگان حمل و نقل همگانی تاکید نمود.

خبرنگاران تصویب طرح جامع ریلی تهران تا ضرورت نوسازی ناوگان حمل و نقل همگانی

جهت دریافت خدمات هزینه بازسازی منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران؛ در یکصد و شصت و دومین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور، گزارشی از مراحل انجام فعالیت های طرح جامع حمل و نقل تهران، پیشرفت آن و نیز فعالیت های باقی مانده و زمان بندی آن تا خاتمه ارایه شد.

دراین گزارش که توسط معاون مطالعات و برنامه ریزی سازمان حمل و نقل و ترافیک تهران ارایه شد، ضمن تاکید بر خاتمه و تصویب طرح جامع ریلی تهران در شورای عالی ترافیک و تقدیر از همراهی، مساعدت و کوشش های وزارت کشور بابت این موضوع، به نحوه گروه بندی مطالعات جامع در قالب هسته مرکزی شامل داده ها و مدل حمل و نقل تهران، و محورهای مطالعاتی شامل طرح جامع حمل و نقل ریلی، طرح حمل و نقل همگانی یکپارچه تهران، طرح حمل و نقل پاک، و طرح مدیریت تقاضای حمل و نقل در تهران پرداخته شد.

همچنین، در ادامه جدول زمانی انجام فعالیت ها تا خاتمه مطالعات ارایه شد. پس از آن، در بخشی از نظرات ارایه شده، بر ضرورت توجه به طرح آمایش زمین، پدافند غیرعامل، گسل های تهران و موارد مشابه توسط بعضی از اعضای حاضر در جلسه اشاره شد. در ادامه، جاقتصادی نژاد معاون وزارت کشور و رییس شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور ضمن تاکید بر این ضرورت توجه به این موضوع ها در طرح های جامع شهری، بیان کرد انجام این آنالیز ها در حوزه فعالیت های طرح جامع حمل و نقل نمی گنجد و این طرح، عمدتا بر حمل و نقل و پیامدهای آن و نیز برنامه های آن در افق زمانی تعیین تمرکز دارد و چنین رویکرد جامعی، همکاری و هماهنگی همه نهادها و سازمان های ذیربط، خارج از حوزه وظایف و اختیارات شهرداری تهران را می طلبد.

در ادامه جلسه، برنامه های شهرداری تهران در معاونت حمل و نقل و ترافیک برای کاهش آلودگی هوای پایتخت، توسط مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوا ارایه شد. در این ارایه، بر ضرورت نوسازی ناوگان حمل و نقل همگانی، تامین هزینه احداث و بهره برداری خطوط متروی مصوب در طرح جامع ریلی، و نیز اجرای روش های مدیریت عرضه و تقاضای سفر برای کاهش استفاده از خودروی شخصی تاکید شد.

همچنین، برنامه های توسعه و تجهیز معاینه فنی برای بهبود عملکرد و کیفیت ناوگان حمل و نقل تهران ارایه گشت و در نهایت، ضرورت عملیاتی شدن قوانین بهبود دهنده کیفیت هوای تهران، از جمله اجرای کامل محدودیت های ترافیکی به ویژه طرح LEZ مورد اشاره نهاده شد.

سید مناف هاشمی، معاون حمل و نقل، ترافیک شهرداری تهران، در این جلسه گفت: طرح جامع حمل و نقل، مستندات طرح جامع شهری در خصوص توسعه شهر و نحوه استقرار کاربری ها را، به شکل برآورد و پیش بینی تعداد سفرهای حاصل از انواع کاربری ها در سطح شهر تا مقیاس ناحیه های ترافیکی مد نظر قرار می دهد.

معاون حمل و نقل شهرداری تهران، خاتمه خرداد ماه سال 1400 را زمان خاتمه مطالعات و ارایه خروجی های آن به مراجع ذیربط بیان کرد.

هاشمی در ادامه به ضرورت هماهنگی و همکاری دستگاه های مسوول و ذیربط در دولت، از جمله سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور و وزارت صمت و سازمان برنامه و بودجه برای مشارکت در تامین هزینه ها و منابع اقتصادی مورد احتیاج مترو، ناوگان حمل و نقل همگانی و نیز مساله موتورسیکلت ها و تبدیل آنها به موتورسیکلت های انژکتوری یا برقی اشاره نمود و این تعامل و همکاری را در تحقق همه برنامه ها و راهکارهای پیشنهادی شهرداری، هم در بخش آلودگی هوا و هم در زمینه کاهش ترافیک، بسیار حیاتی و پر اهمیت دانست.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 953

به "خبرنگاران تصویب طرح جامع ریلی تهران تا ضرورت نوسازی ناوگان حمل و نقل همگانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تصویب طرح جامع ریلی تهران تا ضرورت نوسازی ناوگان حمل و نقل همگانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید