خواننده نوجوان برگزیده عصر نو این روز ها چه می نماید؟

به گزارش کوه سفید، مدیر برنامه ها و تهیه کننده پارسا خائف از خوانندگان برگزیده فصل اول برنامه عصر نو با انتشار متنی از تازه ترین فعالیت ها و اقدامات این خواننده جوان در ماه های گذشته سخن گفت.

خواننده نوجوان برگزیده عصر نو این روز ها چه می نماید؟

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، محمد عبداللهی پژوهشگر و مدیربرنامه های پارسا خائف از خوانندگان برگزیده فصل اول برنامه عصر نو که بعد از انتشار آلبوم هفت الف به آهنگسازی مهیار علیزاده فعالیت چندانی در عرصه اجرا و فراوری آثار موسیقایی نداشت، با انتشار متنی که آن را در اختیار گروه هنر خبرگزاری مهر قرار داد، از تازه ترین فعالیت ها و اقدامات این خواننده جوان سخن گفت.

در یادداشت محمد عبداللهی آمده است:

زمانی که پارسا خائف چراغ سفید داوران و آرای مردمی فصل اول پربیننده ترین و بزرگترین رویداد استعدادیابی کشور را دریافت کرد و به فینال فصل اول عصر نو راه یافت، در هیاهوی تشویق های پر شور، یک نگرانی بزرگ به وجود آمد و آن، غرق شدن او در سیل معروفیت بود. اما انگار پارسا و همراهانش حواسشان بسیار جمع بود که تا پارسا شناگر ماهری نشده است تن به امواج خطرناک نزند که شناگری با صبر و ممارست حاصل آید.

در این تحلیل در قالب سه اپیزود به آنالیز و تحلیل راستا درست یک استعداد کشف شده می پردازیم.

اپیزود اول- پارسای عصر نو

رتبه سوم را کسب کرد و با پختگی معصومانه ای گفت: مرا رضای تو باید نه زندگانی خویش از خدای خویش و مردم تشکر کرد و صحنه عصر نو را برای خودش تمام شده دید؛ از فردای آن روز بعضی منتظر بودند تا افول ستاره ای نوظهور را ببینند که به قول معروف یک شبه ره چند ساله را پیموده بود.

فصل اول عصر نو در شهریور 98 تمام شد و پارسا خائف با تیتراژ برنامه میدون هر شب به آنتن شبکه سوم سیما بازگشت، بازگشتی که ظن پرکاری و کنترات کاری را به فکر متبادر کرد؛ اما واقعیت داشت طور دیگری رقم می خورد و انگار پارسا و اطرافیانش گاز و ترمز را خوب می شناخته اند به نحوی که بعد از مدتی او برنده جایزه GRAND PRIX یازدهمین دوره فستیوال موسیقی اصیل کشور های اسلامی در جمهوری آذربایجان شد.

اپیزود دوم- تجربه کار حرفه ای

استعداد نوظهور عصر نو دست به کاری شگفت انگیزتر از درخشش در صحنه عصر نو زد و آن هم انتشار آلبوم هفت الف در آن سن کم بود، آلبومی که به زعم کارشناسان و متخصصان، المان های یک کار تمام عیار و حرفه ای را داشت، از آهنگسازی مهیار علیزاده و اشعار خاص گرفته تا نام و گرافیک و تیزر که همگی بر پایه خرد جمعی و تفکر بود، حتی روز و ساعت انتشار هم قرابت معنایی با نام آلبوم داشت.

در این مرحله هم عده ای منتظر ورود شتاب زده پارسا خائف به مارکت موسیقی بودند، ولی باز تصمیم درستش، همه را غافلگیر کرد و او پس از یک سال سکوت و به دور از هیاهو در سالروز نشر این آلبوم با خریداران قانونی آلبومش به صورت تصادفی تماس گرفت و ضمن تشکر از توجه آنان نظراتشان را شنید، کاری که اگر در یک کشور خارجی به وسیله خواننده ای دیگر انجام می شد احتمالاً بیشتر توجه مخاطبان ایرانی را به خود جلب می کرد.

اپیزود سوم - از عصر نو تا قرن نو

به شخصه در سال نو منتظر تماشا پارسا خائف در برنامه های رنگارنگ سیما بودم، انتظار داشتم بعد از درخشش در عصر نو و انتشار آلبومش او را در رسانه های مختلف مانند بسیاری دیگر در حال خواندن و صحبت ببینم، اما انگار او رفته رفته متفاوت تر هم می گردد؛ او هیچ جایی نبود. نشانش را از کلاس های آموزش و جا هایی مانند خانه احمد شاملو می شد یافت، اینستاگرامش خالی از تبلیغات بود و در صفحه اش خبری از لایو های فالور جمع کن نبود و خودش هم در لایو های پوشالی مرسوم این روز ها هیچ حضوری نداشت.

به هر ترتیب با کاراکتری که خود پارسا دارد و منش خانواده فرهیخته اش، تمام تمرکزمان بعد از عصر نو، تبدیل شدن پارسا خائف از یک استعداد به یک هنرمند بود و در این راستا، فضل خداوند و هدایت و یاری بعضی بزرگان و اساتید این حوزه بسیار راهگشا بوده و امیدواریم بتوانیم در آینده حرف های بیشتری برای بیان داشته باشیم.

این روز ها پارسا خائف فقط مشغول آموزش، آموزش و باز هم آموزش است. پارسا آواز را علاوه بر استاد حسین علیشاپور با استاد وحید تاج و سه تار را با استاد مسعود شعاری در حال یادگیری بوده و به شکل نیمه حرفه ای هم به آموزش پیانو با اساتید بین المللی و آهنگسازی با اساتید کاربلد اتریشی می پردازد.

در انتها باید گفت این استعداد، امید های ما را هر روز بیشتر و بیشتر می نماید و ما را به ظهور یک پدیده ثابت شده در عرصه موسیقی فاخر و جریان ساز نوید می دهد. امید است که فضای کشورمان به بالندگی آن بیافزاید و تفاوت راه و روش پارسا خائف، به زودی بر همگان ملموس گردد. امیدواریم که این هنرمند نوجوان کشور، تبدیل به هنرمند جریان ساز فرهنگی و اجتماعی باسوادی گردد؛ موضوعی که بسیاری از کسانی که از نزدیک با وی ارتباط داشته اند به آن صحه گذاشته و آینده او را روشن می بینند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 خرداد 1401 بروزرسانی: 28 خرداد 1401 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1748

به "خواننده نوجوان برگزیده عصر نو این روز ها چه می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواننده نوجوان برگزیده عصر نو این روز ها چه می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید