ملاقات رضایی با رئیس جمهور کوبا، باید با توسعه همکاری ها تحریم را خنثی کنیم

به گزارش کوه سفید، محسن رضایی در ملاقات با رئیس جمهور کوبا گفت: باید با توسعه همکاری ها، تحریم و فشار دشمنان را خنثی و توطئه آنان علیه ملت های مقاوم را بی اثر کنیم.

ملاقات رضایی با رئیس جمهور کوبا، باید با توسعه همکاری ها تحریم را خنثی کنیم

به گزارش حوزه دولت خبرنگاران، محسن رضایی معاون مالی رئیس جمهور در جریان سفر به کشور نیکاراگوئه در ملاقات با میگل دیاز کانل رئیس جمهور کوبا، با اشاره به سابقه دوستی و روابط دو کشور، کوشش در راستای توسعه، تحکیم و تقویت مناسبات فی مابین در بخش های مختلف بویژه علمی و فناوری و تجاری را حائز اهمیت عنوان نمود.

وی با اشاره به همکاری های خوب و موثر دو کشور در زمینه فناوری های تازه و مقابله با بیماری کرونا و ساخت واکسن مشترک، گفت: باید با توسعه همکاری ها تحریم و فشار دشمنان را خنثی و توطئه آنان علیه ملت های مقاوم را بی اثر کنیم که البته تا به امروز نیز این چنین بوده است.

معاون مالی رئیس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران آماده توسعه و توسعه همه جانبه مناسبات و همکاری ها با کشور دوست خود کوبا است، گفت: می توانیم برای تسهیل و افزایش سطح مبادلات تجاری ایران با کشورهای آمریکای لاتین بویژه کوبا، یک اتحادیه تجاری مشترک ایجاد کنیم.

رضایی بعلاوه اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران برای دولت و ملت کوبا و مقاومت آنها در برابر زیاده خواهی زورگویان احترام خاصی قائل است و نسبت به تحکیم روابط و دوستی ها با این کشور اهتمام داشته و مصمم است.

میگل دیاز کانل رئیس جمهور کوبا نیز در این ملاقات با تجلیل از آرمان انقلاب اسلامی و مقاومت دولت و ملت ایران در برابر زیاده خواهی قدرت های زورگوی دنیا بویژه آمریکا، گفت: دولت و ملت کوبا برای فرهنگ غنی و ملت عزیز ایران ارزش و احترام خاصی قائل هستند.

وی با تاکید بر ضرورت توسعه همکاری های ایران و کوبا در همه بخش ها بویژه در زمینه های تجاری و علمی و فناوری، اضافه کرد: همکاری مشترک ایران و کوبا در زمینه مقابله با بیماری کرونا و ساخت واکسن موفقیت بسیار خوبی در مبارزه با تحریم ها و توطئه دشمن مشترک دو ملت به شمار می آید.

رئیس جمهور کوبا بعلاوه با بیان اینکه از حق ایران برای استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای حمایت می کنیم، بر کوشش مسئولان دو کشور برای توسعه روابط بانکی و تجاری فی مابین تاکید نمود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 بهمن 1400 بروزرسانی: 28 بهمن 1400 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1642

به "ملاقات رضایی با رئیس جمهور کوبا، باید با توسعه همکاری ها تحریم را خنثی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاقات رضایی با رئیس جمهور کوبا، باید با توسعه همکاری ها تحریم را خنثی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید