شاخص آلودگی هوای تهران 9 آذر 1400؛ ناسالم برای تمام گروه ها

به گزارش کوه سفید، دکتر عباس شاهسونی با اشاره به اینکه شرایط آلودگی هوا در شهر تهران بسیار ناسالم است، گفت: این شرایط به گونه ای است که سلامت آحاد مردم در خطر است و متاسفانه علی رغم اعلام شرایط اضطرار از طریق دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که نماینده وزارت بهداشت در شهر تهران است و علی رغم اعلام استانداری مبنی بر تشکیل جلسه کمیته اضطرار، اما این کمیته تشکیل نشده و هیچ تصمیمی برای کاهش منابع انتشار و کاهش مواجهه مردم گرفته نشده است.

شاخص آلودگی هوای تهران 9 آذر 1400؛ ناسالم برای تمام گروه ها

به گزارش ایسنا، او تاکید کرد: با این شرایط سلامت مردم به خطر می افتد و اگر قرار است کمیته اضطراری تشکیل شود باید با دو رویکرد باشد؛ اول کاهش مواجهه مردم و دوم کاهش ساعات کاری اداری کارکنان و یا تعطیلی و شناورسازی ساعت کاری و یا از طریق اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل و... که شرایط وخیم تر نشود؛ چراکه روز سه شنبه پایداری خواهیم داشت و این موضوع سبب وخیم تر شدن شرایط می شود.

شاهسونی ادامه داد: طبق قانون اکنون می توانیم دورکاری را اجرایی کنیم. مدارس و دانشگاه ها تا حدی باز هستند و می توان کلاس ها را مجازی برگزار کرد تا اینکه میزان آلاینده ها کم شود. متاسفانه تا به امروز هیچ اقدام مثبتی انجام نشده است.

او ادامه داد: شرایط تهران در کل ناسالم برای تمام گروه ها است. همچنین شرایط ایستگاه علم و صنعت در شرایط بسیار ناسالم بوده و چندین ایستگاه دیگر هم نزدیک به چنین شرایطی هستند. ایستگاه های سوهانک، منطقه یک، منطقه 15 و پارک شکوفه در مرز ناسالم قرار دارند و این در حالی است که روز سه شنبه پایداری هم خواهیم داشت و این آلاینده ها تجمیع شده و شرایط را بدتر می کنند.

رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت، اظهار کرد: در این شرایط افزایش قابل توجه بیماری های قلبی و ریوی در جامعه را خواهیم داشت و همچنین افزایش مرگ زودرس این بیماران و سالمندان و افزایش قابل توجه علائم بیماری های تنفسی در کل جمعیت را خواهیم داشت. در این شرایط افراد مبتلا به بیماری های قلبی و عروقی، سالمندان و بچه ها باید از هرگونه فعالیت فیزیکی خودداری کرده و سایرین هم باید فعالیت فیزیکی خود را در بیرون از منزل کاهش دهند و تا حد امکان کار های غیرضروری را به زمان های دیگر موکول کنند.

او تاکید کرد: طبق دستورالعمل شرایط اضطرار باید برگزاری مسابقات ورزشی لغو می شد و اکنون با وجود اینکه شرایط هوای تهران ناسالم برای همه گروه ها است جای تعجب دارد که چگونه اجازه برگزاری مسابقات ورزشی در تهران صادر شده است.

شاهسونی پیش تر به ایسنا اعلام کرده بود: در تهران به طور میانگین در سال 1399 تعداد 3751 مرگ منتسب به مواجهه با ذرات معلق رخ داده است و همه اهالی شهر تهران هم تحت تاثیر آلودگی هوا بوده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 24 دی 1400 بروزرسانی: 24 دی 1400 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1605

به "شاخص آلودگی هوای تهران 9 آذر 1400؛ ناسالم برای تمام گروه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاخص آلودگی هوای تهران 9 آذر 1400؛ ناسالم برای تمام گروه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید