عیدی دولت به کارمندان چقدر است؟

به گزارش کوه سفید، دبیرکل جامعه اسلامی کارمندان اظهار کرد: به دولت پیشنهاد می کنیم برای مشخص عیدی کارمندان حقوق یک ماه آنان را در نظر بگیرد تا لااقل میزان عیدی شان از کارگران کمتر نشود.

عیدی دولت به کارمندان چقدر است؟

به گزارش ایسنا، سیدکمال الدین سجادی با اشاره به فرایند بررسی لایحه بودجه 1401 در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در این دوره دولت سعی کرده لایحه ای تقدیم مجلس کند که نواقص لوایح قبلی را نداشته باشد تا از تجربه آن ها استفاده کرده باشد و لایحه ای منطقی تر و واقعی تر و مبتنی بر شرایط روز کشور تحویل کنندگان دهد و در عین حال طوری آن را تنظیم کرده است که با کسری بودجه روبرو نباشیم؛ بنابراین از مجلس نیز انتظار می رود در بررسی این لایحه همان واقع نگری، منطقی بودن و توجه به واقعیات روز را مدنظر قرار دهد.

دبیرکل جامعه اسلامی کارمندان با تاکید بر انتظارات این قشر از دولت و مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه، گفت: کارمندان از دولت و مجلس انتظار دارند که در مشخص حقوق آنان طوری عمل کنند که این قشر بزرگ جامعه با مسائل معیشتی بیش از پیش روبرو نشود و قدرت خریدش در سال آینده کاهش پیدا نکند. به ویژه که هرساله شاهدیم با توجه به افزایش نرخ تورم و سایر مسائل اقتصادی، قدرت خرید کارمندان کم و کمتر شده است.

وی یادآور شد: در قانون خدمات کشوری آمده است که افزایش حقوق کارمندان باید متناسب با تورم پیش رود، اما معمولاً دولت ها این قانون را به شکل کامل اجرا نمی کنند که امیدواریم در این دوره با توجه به تاکید رئیس جمهوری و مجلس بر خدمت رسانی به مردم و اجرای عدالت، شاهد در نظر گرفتن بیش از پیش حقوق کارمندان در نگاه مجلس و دولت باشیم. به ویژه که کارمندان را می توان ستون اصلی خدمت رسانی به مردم در کشور دانست.

سجادی با بیان اینکه اداره بخش عمده ای از امور جاری مملکتی بر عهده کارمندان است، شرح داد: با توجه به جایگاه این قشر و جمعیت قابل توجه آنان و کارآمدی شان برای اداره امور، لازم است متولیان امر توجه بیشتری به شرایط معیشت و حقوق و عایدی کارمندان نشان دهند تا فشار های اقتصادی شانه های آنان را خمیده نکند و در این زمینه از دولت توقع توجه ویژه ای دارند.

دبیرکل جامعه اسلامی کارمندان در خاتمه اظهار کرد: به دولت پیشنهاد می کنیم که برای مشخص عیدی کارمندان که هنوز میزان دقیق آن معین نشده است، حقوق یک ماه آنان را در نظر بگیرد تا لااقل میزان عیدی شان از کارگران کمتر نشود. به خصوص که معمولاً شاهدیم میزان عیدی کارمندان از کارگران نیز کمتر می شود که امیدواریم امسال با تدابیر دولت شاهد تحولی در این زمینه باشیم.

منبع: فرارو
انتشار: 26 اسفند 1400 بروزرسانی: 26 اسفند 1400 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1671

به "عیدی دولت به کارمندان چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عیدی دولت به کارمندان چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید