محققان ابزار نانویی تشخیص زیست شناساگر به وسیله تنفس ساختند

به گزارش کوه سفید، یک شرکت انگلیسی ابزار تشخیص زودهنگام بیماری با استفاده از نانوذرات را فراوری نموده است.

محققان ابزار نانویی تشخیص زیست شناساگر به وسیله تنفس ساختند

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، آنکن تکنولوژیز (ANCON Technologies) قرار است نانومحصول خود را برای آزمایش در اختیار موسسه ملی سلامت قرار دهد. این محصول یک تست تنفسی شناسایی زیست شناساگر است که در آن از نانوذرات استفاده شده است. این کیت تشخیص طبی قرار است در دو بیمارستان مورد آزمایش قرار گیرد. براساس اطلاعات منتشر شده این کیت برای تشخیص بیماری های مختلف نظیر سرطان و سل قابل استفاده است.

آنکن یک شرکت بریتانیایی بوده که در شهر کنت مستقر است. مدیران این شرکت درباره ماموریت آنکن می گویند که این شرکت به دنبال تجاری سازی کیت تشخیص طبی و آوردن آن به بازار است. آن ها آزمون های بالینی که پاییز سال آینده در دو بیمارستان انجام می شود را گامی در راستا تجاری سازی این تست اعلام نموده اند.

در آزمون های بالینی، این کیت به مدت یک دقیقه در دهان قرار داده می شود، اطلاعات مربوط به تشخیص شناساگر ها به یک کامپیوتر منتقل می شود و در مدت زمان کوتاهی در حد هفت دقیقه اطلاعات توسط ابرکامپیوتر در شرکت آنکن پردازش شده و به بیمارستان باز می شود.

این تست با آنالیز تنفس بیمار می تواند شناساگر های زیستی را تشخیص دهد. با استفاده از این فناوری امکان غربالگری سریع و تشخیص بیماری های عفونی مانند سل و آنفولانزا و همچنین سرطان ریه وجود دارد.

در مقاله ای که محققان این شرکت به چاپ رسانده اند، آمده است: این روش مشابه با روش هایی نظیر MRI و تابش اشعه ایکس است، اما قادر خواهد بود تا بیماری را در مراحل اولیه تشخیص دهد. این روش برای تشخیص زیست شناساگر ها از نرم افزار هوش مصنوعی استفاده می نماید، بنابراین اطلاعات هر بیمار در بانکی ذخیره شده و فرایند غربالگری را دقیق تر خواهد نمود.

مدیران این شرکت به دنبال توسعه این ابزار و استفاده از آن به عنوان سیستم تشخیص و غربالگری در تمام بیمارستان ها هستند تا با یاری این فناوری بتوان سرطان را در مراحل اولیه تشخیص داد. با این کار جان بسیاری از افراد را می توان نجات داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 244

به "محققان ابزار نانویی تشخیص زیست شناساگر به وسیله تنفس ساختند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان ابزار نانویی تشخیص زیست شناساگر به وسیله تنفس ساختند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید