مقاله: 2 طرز تهیه حشو ماهی شکم پر جنوبی با سبزی مخصوص در فر و روی منقل

به گزارش کوه سفید، تمر هندی را به سبزی های سرخ شده اضافه کنید و هم بزنید. مخلوط سبزی و تمر هندی را به سیر و پیازداغ اضافه کنید. اگر مایه حشو شما کمی آبدار است اجازه دهید روی حرارت ملایم گاز چند جوش بزند تا غلیظ گردد. کمی از مایه حشو بچشید اگر به نمک احتیاج داشت، به مقدار لازم نمک اضافه کنید. مایه حشو برای ماهی شکم پر شما آماده است.

مقاله: 2 طرز تهیه حشو ماهی شکم پر جنوبی با سبزی مخصوص در فر و روی منقل

برای درست کردن حشو ماهی شکم پر جنوبی روی منقل باید از توری مخصوص کباب بهره ببرید. به همان ترتیبی که گفته شد حشو را داخل شکم ماهی بریزید و از قسمت پشت داخل توری بگذارید. قسمتی شکم ماهی که پر از سبزی شده باید رو به بالا باشد تا مایه حشو در آتش نریزید. به مدت 15 تا 20 دقیقه ماهی را روی منقل کباب کنید. وقتی که ماهی و حشو خوب خودشان را گرفتند به مدت 5 دقیقه توری را برگردانید تا قسمت شکم ماهی که آغشته به حشو است هم کمی برشته گردد. برگرداندن توری را با دقت انجام دهید تا حشو از ماهی جدا نگردد.

در یک ماهیتابه جداگانه گشنیز و شنبلیله را تفتدهید. وقتی آب سبزی ها گرفته شد مقداری روغن اضافه کنید و سبزی را سرخ کنید. مراقبباشید زیاد سبزی را تفت ندهید چون طعم شنبلیله تلخ می گردد. بهتر است به صورتجداگانه سبزی ها را تفت دهید و میزان تفت دادن شنبلیله کمتر باشد تا طعم تلخی بهخودش نگیرد.

فر را روشن کنید و روی درجه 180 درجه سانتی گراد تنظیم کنید. ابتدا سینی فر را کمی چرب کنید. ماهی را به صورتی که شکم ماهی به سمت بالا باشد در سینی فر بگذارید. حدود 20 دقیقه ماهی را در طبقه وسط فر قرار دهید تا ماهی کمی سرخ گردد. سپس سینی فر را بیرون بیاورید و قسمت روی ماهی را با حشو پر کنید. به مدت 15 دقیقه دیگر در طبقه وسط فر، ماهی را گریل کنید. وقتی که رنگ ماهی طلایی شد حشو ماهی شکم پر جنوبی شما برشته و سرخ شده و آماده است.

منبع مقاله: 2 طرز تهیه حشو ماهی شکم پر جنوبی با سبزی مخصوص در فر و روی منقل

انتشار: 26 مهر 1400 بروزرسانی: 26 مهر 1400 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1509

به "مقاله: 2 طرز تهیه حشو ماهی شکم پر جنوبی با سبزی مخصوص در فر و روی منقل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: 2 طرز تهیه حشو ماهی شکم پر جنوبی با سبزی مخصوص در فر و روی منقل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید