مونده این غذاها رو هیچ وقت نخورید

به گزارش کوه سفید، خبرنگاران : بعضی از خانم ها اقدام به تهیه انواع غذا برای روزهای بعد می نمایند در حالی که این کار صحیح نیست، بعضی غذاها هستند که هرگز نباید مانده آن ها را مصرف کنید.

مونده این غذاها رو هیچ وقت نخورید

به گزارش خبرنگاران به نقل از نمناک ،یکی از اقداماتی که می توانید به جای بیکار نشستن در خانه انجام دهید، درست کردن یک ماده غذایی سالم برای روز بعد است که کار شما را جلو بیندازد. برخی از

تخم مرغ

تخم مرغ حاوی سالمونلا است. روش های پخت تخم مرغ به این گونه است که شما باید حرارت ملایمی برای یک مدت زمان کوتاه به آن بدهید که ممکن است باکتری ها را از بین نبرد. نگهداشتن تخم مرغ در دمای اتاق برای هر مدت زمانی عامل ایجاد رشد باکتری در آن می گردد و سطح آسیب رسانی آن به مرور افزایش پیدا می نماید. پس بهتر است تخم مرغ ها را تازه مصرف کنید و حتی به صورت پخته شده هم آن ها را زیاد نگه ندارید.

چغندر

چغندر حاوی نیتریک اکسید است که توانایی شما را هنگام ورزش افزایش می دهد و به بهبود شرایط فشار خون یاری می نماید اما ممکن است بر اثر گرما واکنش خوبی را از خودش نشان ندهد. غذاهای حاوی نیترات که به میزان کافی خنک نشده باشند (داخل یخچال قرار نگرفته باشند)، عاملی برای ایجاد بیماری می شوند و بنابراین چغندر را هم باید تازه مصرف کنید.

سیب زمینی

سیب زمینی در محیط های گرم تر و مدت زمان طولانی تر از تخم مرغ، می تواند عاملی برای ایجاد بیماری باشد. پس باید آن را در جای خنک نگه دارید زیرا باکتری ها در محیط کم اکسیژن روی سطح سیب زمینی زنده باقی می مانند و وارد بدن خواهند شد.

اسفناج

اسفناج همچون چغندر یکی دیگر از غذاهای حاوی نیترات است. برای این که نیترات از این مواد غذایی به بدن شما منتقل نگردد، بهتر است اسفناج را خام مصرف کنید و یا اگر آن را پختید، همان لحظه مصرف کنید.

برنج

برخی از موادغذایی هستند که بعد از مدتی سم فراوری می نمایند. مثلاً برنج مانده می تواند میکروارگانیسم های زیادی داشته باشد که در دمای اتاق تعداد آن ها افزایش پیدا می نماید. پس اگر قرار است برنج بپزید و بعد مصرف کنید، هر چه سریع تر آن را داخل یخچال بگذارید.

مرغ

مرغ خام مانند تخم مرغ حاوی سالمونلا است و زمانی که در دمای اتاق قرار بگیرد، عاملی برای رشد باکتری خواهد بود. اگر بعد از مدت زمان طولانی آن را داخل مایکروویو بگذارید هم نمی توانید آن را به یک ماده غذایی سالم تبدیل کنید. علاوه بر این از طرفی چنانچه پیش از این هم گفته شده مصرف مجدد مرغ پخته شده و سرد شده توصیه نمیگردد.

روغن های منجمد شده در هوای سرد

روغن زیتون ، روغن کانولا، روغن بذر کتان و دیگر روغن های دانه های گیاهی سرشار از چربی های امگا 3 و دیگر چربی های غیر اشباع هستند که فواید زیادی دارند اما به دما حساسیت نشان می دهند. حرارت دادن و یا دو بار گرم کردن غذایی که حاوی این روغن هاست، عاملی برای ناپایدار شدن آن ها می گردد و برای بدن مضر است.

غذا های چرب

غذا های چرب را نباید دوبار گرم کنید، مثل سیب زمینی سرخ نموده که اصلاً نباید دوبار گرم گردد زیرا عوامل باکتریایی در آن افزایش پیدا می نماید اما اگر مجبور هستید آن ها را گرم کنید، باید دما را به کم ترین حالت ممکن برسانید.

غذای رستورانی

غذای رستورانی اصلا غذای مناسبی برای نگهداری نیست. غذای رستورانی به میزان کافی نمی تواند در برابر رشد باکتری و میکروب مقاومت کند و معمولاً مناسب برای نگهداری داخل فریزر هم نخواهد بود. پس بهتر است این غذاها را در همان رستوران مصرف کنید و برای فردا نگه ندارید.

غذای دریایی

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1385

به "مونده این غذاها رو هیچ وقت نخورید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مونده این غذاها رو هیچ وقت نخورید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید