نباید های غذایی بعد از ساعت 4 عصر

به گزارش کوه سفید، نان سفید از غلات فرآوری شده و کربوهیدرات تصفیه شده فراوری شده و به دلیل دارا بودن مقدار فیبر کمتر، میزان بیشتری از آن مصرف می گردد. برخلاف نان های سبوس دار، نان سفید که فاقد فیبر خوراکی است نمی تواند اشتها را کنترل کند.

نباید های غذایی بعد از ساعت 4 عصر

نان سفید، بستنی، شکلات و چیپس از جمله مواد خوراکی هستند که برای جلوگیری از افزایش وزن باید از مصرف آن ها مخصوصا پس از ساعت چهار بعدازظهر اجتناب کرد. افرادی که به دنبال جلوگیری از افزایش وزن هستند باید از مصرف نان سفید، بستنی، شکلات و چیپس پس از ساعت 16 خودداری نمایند.

نان سفید از غلات فرآوری شده و کربوهیدرات تصفیه شده فراوری شده و به دلیل دارا بودن مقدار فیبر کمتر، میزان بیشتری از آن مصرف می گردد. برخلاف نان های سبوس دار، نان سفید که فاقد فیبر خوراکی است نمی تواند اشتها را کنترل کند.

بستنی نیز از جمله خوراکی های ممنوعه هنگام عصر است. این خوراکی سرشار از کربوهیدرات است و مصرف مقدار قابل توجهی از کربوهیدرات تصفیه شده به انباشت چربی شکمی منجر می گردد.

افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند باید از مصرف شکلات پس از این ساعت نیز خودداری نمایند.

به گزارش مدیکال دیلی، چیپس سیب زمینی هم از بدترین گزینه های غذایی پس از ساعت چهار عصر است. مصرف غذا های چرب و سرخ شده شکل نامناسبی از رژیم غذایی است که موجب افزایش وزن می گردد. همچنین سدیم موجود در چیپس سیب زمینی برای سلامتی خطر دارد و بیماری قلبی و فشارخون بالا از جمله عوارض شایع مصرف بالای سدیم است.

منبع: فرادید
انتشار: 13 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 441

به "نباید های غذایی بعد از ساعت 4 عصر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نباید های غذایی بعد از ساعت 4 عصر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید