وزارت بهداشت: موردی از ابتلا به ویروس کرونا در ایران مشاهده نشده ، هیچ کدام از موارد مشکوک، مبتلا به این ویروس نبودند

به گزارش کوه سفید، کیانوش جهانپور روز سه شنبه در پاسخ خبرنگاران اضافه کرد: ساختار بیماریابی، شناسایی و مدیریت بیماری های واگیر در سراسر کشور براساس پروتکل های بین المللی و دستورالعمل های ملی فعال شده است، سیستم بهداشتی و درمانی برای مواجهه با این بیماری آمدگی لازم را دارد، در کلان مناطق و پایتخت بیمارستانهای مشخص با بخش ایزوله منفی آمادگی پذیرش مبتلایان احتمالی را دارند، تیم های واکنش سریع اورژانس کشور و آمبولانس های CBRNE جهت هرگونه انتقال و اقدام فوریتی در آمادگی به سر می برند، نظام آزمایشگاهی اقدامات تشخیصی لازم را شروع نموده و نتایج قطعی آزمایشگاهی حاکی است موارد معدود مشکوک ارجاع شده، مبتلا به ویروس کرونا جدید نبوده اند.

وزارت بهداشت: موردی از ابتلا به ویروس کرونا در ایران مشاهده نشده ، هیچ کدام از موارد مشکوک، مبتلا به این ویروس نبودند

وی ادامه داد: به نظر می رسد سطح هوشیاری مناسبی در جامعه ایجاد شده و باید مراقبت کرد که این هوشیاری به اضطراب و نگرانی بی مورد بدل نگردد، ویروس کرونا جدید با مبدا چین، در حال حاضر واکسنی ندارد، دارویی هم برای آن ساخته یا تایید نشده است و اطلاع رسانی صریح، صحیح و به هنگام انجام می گردد و هموطنان عزیز توجهی به شایعات، حواشی و مطالب غیرمستند که از منابع و مراجع رسمی حوزه سلامت صادر نشده، نداشته باشند.

به گزارش ایرنا، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته(دوشنبه) نیز گفت: تا به امروز موردی از ویروس کرونا در کشور نداشته ایم، اما برای کنترل بیشتر درخواست نموده ایم که دریافت ویزای ورود شهروندان چین به اخذ کارت سلامت مقید گردد.

همچنین علیرضا رییسی معاون بهداشت وزیر بهداشت درباره آمادگی این وزارتخانه برای پیشگیری از ورود ویروس کرونا به کشور توضیح داد: شهروندان چین برای ورود به ایران باید کارت سلامت داشته باشند. البته هنوز به مرحله اضطرار این بیماری نرسیده ایم و جای نگرانی نیست، اما جای هوشیاری هست. کنترل های مرزی بر اساس اصول علمی برای جلوگیری از ورود این بیماری در حال اجرا است و ماموران وزارت بهداشت در فرودگاه ها با ماسک و تجهیزات لازم کار دیده وری و غربالگری را انجام می دهند و اکنون نیازی به لباس مخصوص مانند آدم فضایی نیست و دلیلی ندارد مردم را بیش از حد نگران کنیم.

ویروس کرونا از شهر ووهان واقع در استان هوبی در مرکز چین شیوع پیدا کرد و اکنون علاوه بر 30 استان و منطقه چین به 12 کشور دیگر از جمله ایالات متحده آمریکا، استرالیا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، کانادا و فرانسه هم انتقال یافته است.

کمیسیون بهداشت ملی چین اعلام نمود تا ساعت 24 روز گذشته(دوشنبه) ویروس کرونا باعث جان باختن 106 تن و همچنین ابتلای چهار هزار و 515 تن دیگر در این کشور شده است.

منبع: انتخاب
انتشار: 29 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 573

به "وزارت بهداشت: موردی از ابتلا به ویروس کرونا در ایران مشاهده نشده ، هیچ کدام از موارد مشکوک، مبتلا به این ویروس نبودند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت بهداشت: موردی از ابتلا به ویروس کرونا در ایران مشاهده نشده ، هیچ کدام از موارد مشکوک، مبتلا به این ویروس نبودند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید