100 نفر از مدیران بهزیستی استعفا کردند

به گزارش کوه سفید، رئیس سازمان بهزیستی کشور به بخشنامه ای مبنی بر تعارض منافع مدیران بهزیستی اشاره نمود و گفت: 100 مدیر بهزیستی که همزمان با پست مدیریتی خود مرکزی را به صورت خصوصی و یا دولتی اداره می کردند، از سمت خود استعفا کردند.

100 نفر از مدیران بهزیستی استعفا کردند

به گزارش گروه اجتماعی کوه سفید، وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور در نشست خبری با موضوع تشریح اقدامات صورت گرفته در مورد بخشنامه تعارض منافع، که صبح امروز برگزار گردید، گفت: حدود 3.5 ماه پیش بهزیستی بخشنامه ای مبنی تعارض منافع مدیران بهزیستی صادر کرد که همزمان با پست مدیریتی یکی از مراکز را به صورت خصوصی و دولتی اداره می کردند.

وی اظهار داشت: این بخشنامه در مورد 40 هزار مؤسسه دولتی شامل مهد کودک، مراکز مشاوره، مراکز نگهداری شبانه معلولان و سالمندان، مراکز نگهداری بیماران روانی مزمن، مراکز روزانه که حدود هزار و 300 مرکز بود.

قبادی دانا با اشاره به اینکه این بخشنامه درخصوص مدیران بازنشسته یا کارشناسان و یا بستگان مدیرانی که مشغول بودند، صادر شد، گفت: بر این اساس مدیران باید بین وظایف اجرایی و اداره مرکز، یکی را انتخاب نمایند و مجوزی برای مدیران فعلی همچنین بستگان آن ها صادر نخواهد شد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در این مدت 272 نفر از مدیران و کارشناسان سازمان در مراکز مسؤولیت داشتند که 172 نفر انصراف دادند، 3 نفر از مدیران کل استان 6 نفر معاون استانی، 31 نفر رئیس اداره استان، 26 نفر کارشناس مسؤول، 105 نفر کارشناس ناظر بودند و 100 نفر از سمت مدیریتی خود استعفا دادند دو نفر مدیرکل استان، 8 معاون استان، 12 رئیس اداره استان، 19 کارشناس مسؤول و 59 کارشناس ناظر بودند.

وی با تأکید بر اینکه این کار باعث شفافیت در مدیریت باشد و کسانی که مرکز غیردولتی را اداره می نمایند می توانند رقابت خوبی بین مؤسسات دولتی و غیردولتی باشد ابراز داشت: این کار باعث می گردد آسیبی به جامعه هدف نرسد.

رئیس سازمان بهزیستی اضافه نمود: همچنین مرکزی که مدیر دولتی مدیریت آن را برعهده دارد از مواهب لازم استفاده نموده و عملکرد خوبی نخواهد داشت و یا استفاده خاص از یارانه در مراکز خود دارند.

قبادی دانا اضافه نمود: در هفته آینده استعفای این افراد صحت سنجی می گردد.

وی درباره مستمری افراد مجهول الهویه گفت: برای نگهداری از این افراد ماهانه یک میلیون و 140 هزار تومان به مراکز نگهداری پرداخت می نماید، افزون بر این برای نگهداری 27 هزار معلول ضایع نخاعی، 554 هزار تومان حق پرستاری بر روی کارت خانواده شارژ می گردد.

رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه از هفته آینده برای 10 هزار خانوار دیگر که دارای معلولیت شدید و خیلی شدیدی که وابسته به بستر هستند علاوه بر 27 هزار خانوار حق پرستاری در نظر گرفته میگردد و مبلغ 250 هزار تومان یاری هزینه پرستاری پرداخت می گردد، ادامه داد: در حوزه مسکن مددجویان نیز تفاهم نامه های خوبی در حال انعقاد است که در دهه فجر اعلام می گردد.

* به تمام کسانی که دارای معلولیت بوده و کارت معلولیت داشته باشند 100 لیتر سوخت تعلق می گیرد

قبادی دانا در پاسخ به سؤالی درباره سهمیه بندی بنزین گفت: با توجه به اینکه امکان شارژ کارت بنزین سابق برای معلولان وجود نداشت و ما نگران شرایط معلولان بودیم، بعضی معلولان نیز درخصوص کارت سوخت با مشکل روبرو شدند و از همین با رایزنی های که انجام دادیم قرار شد برای معلولان ظرف مدت 10 روز کارت سوخت جدید صادر گردد در حال حاضر نیز یک هفته از این زمان می گذرد.

وی ادامه داد: به تمام کسانی که دارای معلولیت بوده و کارت معلولیت داشته باشند 100 لیتر سوخت تعلق می گیرد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: درخصوص افراد ناشنوا نیز از گذشته اختلاف نظری بین بهزیستی و پلیس راهور وجود داشت که با توجه به اینکه دارای معلولیت جسمی و حرکتی نیستند همان برچسب کفایت می نماید یا خیر که در این زمینه با پلیس راهور در حال رایزنی هستیم.

وی یادآور شد: طبق آیین نامه تمام کسانی که دارای معلولیت هستند، چنانچه درخواست دهند ما آن را به پلیس ارائه می دهیم و پلیس راهور هم مانعی برای انجام کار ندارد مگر در صورتی که یا معلولیت خفیف باشد و خودرو مشکل داشته باشد.

وی همچنین درباره مراکز آسیب های اجتماعی که از طرف شهرداری در اختیار سازمان بهزیستی گفت: طی جلسات مختلف ما از شهرداری و استانداری پیگیر این موضوع بودیم و در منطقه 5 و 8 دو مرکز در اختیار سازمان بهزیستی نهاده شد که فضا های در اختیار نهاده شده کافی نیست؛ و ما معتقدیم باید در هر منطقه حداقل یک مرکز در اختیار ما قرار گیرد.

رئیس سازمان بهزیستی درباره گرمخانه های شهرداری گفت: این مراکز در اختیار شهرداری است که نسبت به گذشته ظرفیت بهتری ایجاد شده است.

قبادی دانا درباره درمان و پذیرش معتادان متجاهر منع پذیرش گفت: مسؤولیت درمان در کشور با وزارت بهداشت است و موضوع درمان معتادان متجاهر منع پذیرش در کمیته درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر مطرح شده است سازمان بهزیستی نیز مسؤولیتی در درمان این افراد ندارد.

قبادی دانا گفت: در شهر های کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان شاهد وقوع سیل بودیم و مددجویان سازمان بهزیستی که جزو گروه های آسیب پذیر هستند در مراکز شبانه روزی و روزانه ما آسیب دیدند.

وی اضافه نمود: در هفته اول وقوع سیل، بهزیستی میزان آسیب آنالیز کرد که شامل مواردی مانند، آب گرفتی منزل تخریب ساختمان، آسیب زمین کشاورزی، آسیب وسایل منزل بود.

رئیس سازمان بهزیستی ادامه داد: برای افرادی که در مناطق سیل زده بودند مبالغی به عنوان یاری هزینه سیل در کارت بانکی آن ها شارژ شد و در استان هرمزگان به 850 خانوار، در منطقه جنوبی کرمان به 950 خانوار و به 5 هزار 500 خانوار در روستا های 6 شهرستان چابهار، کنارک، نیکشهر، فنوج، دلگان در مرحله اول این اقدام صورت گرفت که در مرحله دوم نیز 2 هزار 750 خانوار اضافه شدند.

وی کشور اضافه نمود: این مبالغ از 350 تومان تا یک میلیون تومان است که در کارت بانکی آن ها شارژ می گردد، همچنین 2 هزار 755 خانوار در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان که در نوبت بودند تا تحت پوشش بهزیستی قرار گیرند، و تحت پوشش نهاده شدند و یاری های مستمر از دی ماه روی کارت بانکی آن ها شارژ می گردد.

قبادی دانا اضافه نمود: یک میلیارد تومان برای برطرف آسیبی که به مددجویان در مناطق سیل زده وارد شده و هزینه شد و 2 میلیارد 750 میلیون تومان یاری غیر نقدی در سیستان و بلوچستان صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه مددجویان سرپرست خانوار علاوه بر یاری های دولت و بنیاد مسکن مبلغ 15 میلیون تومان یاری بلاعوض در منطقه روستایی دریافت می نمایند که این مبلغ در منطقه شهری 20 میلیون تومان است، گفت: حساب بانکی برای یاری های مردمی از رسانه ملی اعلام شد که 2 میلیارد تومان تا امروز بوده است و به مددجویان بهزیستی که در سیل آسیب دیده اند اختصاص پیدا می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 393

به "100 نفر از مدیران بهزیستی استعفا کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "100 نفر از مدیران بهزیستی استعفا کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید