افزایش رونق مالی با توسعه سواحل مکران محقق می گردد

به گزارش کوه سفید، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: توسعه و شکوفایی ظرفیت های سواحل مکران، موجب افزایش رونق مالی در استان هرمزگان و کشور می گردد.

افزایش رونق مالی با توسعه سواحل مکران محقق می گردد

به گزارش گروه مالی کوه سفید، جمشید انصاری عصر امروز پس از بازدید از سواحل مکران در شهرستان های سیریک و جاسک، گفت: سواحل مکران دارای ظرفیت های فراوان است که باید ضمن برنامه ریزی مطلوب، نیروی انسانی متخصص و کاردان نیز برای شکوفایی استعدادهای این منطقه به کار گرفته گردد.

وی ادامه داد: توسعه و شکوفایی ظرفیت های سواحل مکران، موجب افزایش رونق مالی در استان هرمزگان و کشور می گردد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور اضافه کرد: باید در اجرای پروژه های توسعه سواحل مکران با افزایش به کارگیری نیرو های متخصص، زیر ساخت های لازم را در این منطقه فراهم کنیم.

برنامه ریزی و پیگیری اجرای طرح های توسعه منطقه مکران

فریدون همتی نیز گفت: سواحل مکران آینده بسیار درخشانی دارد و ما کوشش می کنیم با فراهم کردن بستر مناسب شاهد تسریع در توسعه این منطقه باشیم.

استاندار هرمزگان گفت: با توجه به بازدیدهایی که از منطقه سواحل مکران داشتیم، کوشش می کنیم برنامه ریزی و پیگیری مناسبی جهت اجرای اقدامات توسعه ای این منطقه صورت گیرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر پروژه بسیار بزرگ ایجاد پایانه صادرات نفت در جاسک در حال انجامست که ظرفیت نهایی آن صادرات روزانه 10 میلیون بشکه نفت از این منطقه خواهد بود.

همتی اضافه کرد: راه اندازی شهرک صنعتی دو هزار هکتاری، ایجاد پالایشگاه 350 هزار بشکه ای و ایجاد یک مجموعه پتروپالایش دیگر برنامه های در حال انجام برای توسعه سواحل مکران در شهرستان جاسک می باشد.

استاندار هرمزگان اعلام کرد: راه اندازی شهرک گلخانه ای 1600 هکتاری در کنار سد جگین، نیروگاه 1400 مگاواتی سیریک و اجرای پروژه های شیلاتی و گردشگری از دیگر برنامه ها برای توسعه سواحل مکران می باشد.

وی گفت: پیگیری های بسیاری برای برقراری پرواز مستقیم جاسک به تهران صورت گرفته و این امر به زودی عملیاتی می گردد که موجب حضور هرچه بیشتر سرمایه گذاران و گردشگران در این منطقه خواهد شد.

استاندار هرمزگان بیان داشت: سواحل مکران آینده بسیار درخشانی دارد و ما کوشش می کنیم با فراهم کردن بستر مناسب شاهد تسریع در توسعه این منطقه باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 114

به "افزایش رونق مالی با توسعه سواحل مکران محقق می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش رونق مالی با توسعه سواحل مکران محقق می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید