برطرف اشکالات شبکه شاد از مهر

به گزارش کوه سفید، مسؤول شبکه شاد گفت: می دانیم معلمان از کار با شبکه شاد رنج بردند و زحمت زیاد و مزاحمت هایی وجود داشت، اما برنامه ریزی کردیم تا سال تحصیلی جدید را در شرایطی شروع کنیم که ایرادات شاد رفع شده باشد.

برطرف اشکالات شبکه شاد از مهر

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سید حسن الحسینی مشاور وزیر آموزش و پرورش و مسؤول شبکه آموزشی دانش آموزان (شاد) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سال 82 ـ 1381 مجوزی از شورای عالی انقلاب فرهنگی داریم که آموزش و پرورش از 3 روش آموزش حضوری، نیمه حضوری و غیرحضوری در عرصه تعلیم و تربیت بهره بگیرد و این عظیمترین گشایشی بود که باعث شد آموزش از راه دور در کشور رقم بخورد.

وی ادامه داد: بر این اساس با توجه به مصوبات که در این زمینه داشتیم و با توجه به بحران کرونا که امکان آموزش حضوری نبود، شرایط استفاده از فضای مجازی برای آموزش فراهم شد.

الحسینی افزود: کرونا نه تنها مدارس کشور ما بلکه مدارس در سطح دنیا را با وقفه و تعطیلی روبرو کرد و ما به دنبال این بودیم که تدارکی را ببینیم تا آموزش تعطیل نگردد و معتقدیم که آموزش و پرورش تعطیل نشدنی نیست.

وی با اشاره به ایجاد شبکه شاد گفت: راه اندازی شبکه شاد در بین کشور های منطقه پیروز بود و امتیاز عظیم در نظام آموزشی بود و توانستیم با پیروزیت مرحله بحران را پشت سر بگذاریم.

مسؤول شبکه شاد با بیان اینکه در حال حاضر زمان استقرار و گسترش شبکه شاد است، اظهار کرد: می دانیم معلمان از کار با شبکه شاد رنج بردند و زحمت زیاد و مزاحمت هایی وجود داشت، اما برنامه ریزی کردیم که سال تحصیلی جدید را در شرایطی شروع کنیم که ایرادات شاد رفع شده باشد.

وی با اشاره به اینکه آنچه در آموزش حضوری روی می دهد در آموزش مجازی اتفاق نمی افتد، گفت: آموزش و پرورش یک بستر پرتعامل است و هدف ما این است که این تعاملات تا حد امکان در فضای مجازی هم برقرار گردد و البته چالش هایی هم داریم و با دانش آموزانی روبرو هستیم که دسترسی به ابزار و اینترنت ندارند و اصطلاحاً پوشش ما طوری نیست که آن ها دسترسی به شاد داشته باشند.

الحسینی با تأکید بر اینکه در سال تحصیلی جدید آموزش ترکیبی ارائه می گردد، ادامه داد: منظور از آموزش ترکیبی این است که آمیزه ای از آموزش مجازی، حضوری و آموزش تلویزیونی است و در شرایط بحرانی و غیربحرانی، ترکیب بسته آموزشی تغییر می نماید.

وی توضیح داد: امیدوارم قدرتمندانه سال تحصیلی جدید را برای معلمان و دانس آموزان شروع کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 758

به "برطرف اشکالات شبکه شاد از مهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برطرف اشکالات شبکه شاد از مهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید